За справу Юрія Чмиря – догана: Вища рада правосуддя винесла рішення щодо судді Зарічного суду

Догану винесли судді Зарічного районного суду Вікторії Мальованій-Когер. Зробили це за скаргою прокуратури Сумської області – за скасування повідомлення про підозру екс-голові Сумської облдержадміністрації Юрія Чмирю.

 «Слідчий суддя, вийшовши за межі своїх повноважень, винесла рішення, що суттєво обмежило процесуальні права сторони обвинувачення  і не дало можливості прокурору реалізувати належним чином свої повноваження  у кримінальному провадженні. Встановлено наявність дисциплінарного проступку і вирішено застосувати до цієї судді стягнення у вигляді суворої догани з позбавленням права на одержання доплат до окладу на 3 місяці», – прокоментував начальник управління прокуратури Сумської області Олександр Глядчишин.

Як повідомила прес-секретар Зарічного районного суду Наталя Сидоренко, суддя Вікторія Мальована-Когер зараз – на лікарняному, тож її коментар ми отримати не змогли. Позиція захисника Юрія Чмиря Тараса Безпалого така: «З нашого боку будь-яких заяв чи оскаржень не може бути, бо ми не є суб’єктом оскарження, бо суб’єктом оскарження є суддя. Я абсолютно залишаюся при своїй правовій        позиції. Ця позиція підтверджена висновками не одного інституту наукового. Ніхто не каже, що рішення Вищої ради правосуддя є остаточним. Воно так само як і будь-яке інше рішення підлягає оскарженню в процедурі передбаченій законом».

Підозру для Юрія Чмиря обласний прокурор підписав 20 липня 2017-го року.  Двічі прокуратура намагалася обрати Юрію Чмирю запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та особистого зобов’язання. Жодного до нього не застосовано. У серпні суд ухвалив: Юрій Чмирь – не підозрюваний. Апеляційний суд скаргу прокуратури на це не розглянув. Йдеться про справу, у якій прокурор області підозрює Юрія Чмиря у приховуванні паспорта, підробленні документів та внесенні неправдивих відомостей у декларацію про доходи за 2016-й рік. Туди він не вписав доньку, яка має 9 квартир у столиці, 3 паркомісця, дохід від проданої десятої та корпоративні права.  Максимальне покарання за такі дії – до 2-х років позбавлення волі.

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь