З початком опалювального періоду збільшилися звернення за субсидіями


У зв’язку з початком опалювального сезону, звернень щодо оформлення субсидій від мешканців Сумщини побільшало. За даними аналізу Департаменту соцзахисту населення Сумської облдержадміністрації, за перший тиждень серпня таких було 800, за аналогічний період вересня – 1124, а з 1-го по 7-е жовтня – 2144 звернення.
З кінця вересня набули чинності зміни до постанови Кабміну про нарахування умовного доходу. Тобто солдатам-строковикам розрахунок субсидії визначатиметься на рівні половини прожиткового мінімуму, це з 725 гривень, для осіб, які не працюють і не навчаються на рівні двох прожиткових мінімумів, тобто з 2900 гривень. Також ці зміни стосуються осіб, що досягли 18-річного віку, жінок, які отримують допомогу по догляду за дітьми до 3 років, непрацюючих пенсіонерів та фізичних осіб-підприємців першої, другої та третьої групи. Їм субсидії розраховуватимуть індивідуально, в залежності від рівня доходу. «Для одних громадян ситуація з точки зору нарахування субсидій чи потенціалу цього нарахування стає ліпшою, для інших категорій вона стає гіршою. Найбільша зміна і найважливіша зміна зі знаком мінус відбувається для тих категорій громадян, які є дорослими, тобто які досягли 18-річного віку і в яких зовсім відсутній дохід. В них буде залишатися за таких умов право на субсидію, однак розмір субсидії буде суттєво зменшений» – зазначив експерт групи “Економіка” Реанімаційного Пакету Реформ – Андрій Блінов.
Сімей, яким перепризначена субсидія на наступний період наразі складає 142,5 тисячі. «Ми зтикаємося з тими проблемами, що люди приходять спитати, а яка в мене субсидія буде на опалювальний сезон? Я говорю про те, що ми перерахуємо всім автоматично і свою субсидію ви побачите в квитанціях. На цю хвилину ще автоматичний перерахунок не зроблений, але він буде обов’язково зроблений на час формування звітів, переліків, які ми будемо подавати наприкінці жовтня до організацій-надавачів послуг» – сказала Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту соцзахисту населення Сумської ОДА.
Загалом, від початку цього року за призначенням субсидії звернулося близько двохсот двадцяти трьох тисяч сімей. З цієї кількості на даний час допомогу призначено майже 83-ом відсоткам.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь