“Ярмарок кредитів” відбувся у Сумах

“Ярмарок кредитів” відбувся сьогодні у Конгрес центрі СумДУ. Банки запрошували аграріїв та фермерів Сумщини брати участь у програмах кредитування на пільгових умовах. Організував захід – департамент агропромислового розвитку Сумської облдержадмінітсарції спільно з асоціацією фермерів.

Аграрій Сергій Філоненко розповідає – 15 років займається посівом зернових і працює з банками.

«На сьогодні відсоткова ставка в порівнянні з тим роком зменшилася і складає, я так зрозумів, 1,8%. Якщо йде відшкодування відсотків, то це на сьогодні складає 80%. Багато фермерів, чомусь вагаються у тому, щоб оформляти ці кредити й десь якась є бюрократія паперова, оце збір всякої документації, подання, ну це звісно хотілося упросити й щоб доступніше, менше затрат часу визначалося на цю процедуру», – розповів аграрій з Великописарівського району Сергій Філоненко.

«За останній час ми зустрічалися із банками, то в усіх банках починають працювати із с/г виробниками, у яких земельний банк понад 500 га землі. На жаль, ми представляємо тих фермерів, які не мають сьогодні 500 га землі. Хотілося б побажати, як завжди, щоб банки якомога менше відсотки виставляли, тому що дивлячись на Європу і дивлячись на наші банки вони у 10 разів вищу, чим у Європейських банках», – розповів керівник фермерського господарства Олександр Синьогуб.

Основна мета зібрання – розказати сільгоспвиробникам про існуючі програми кредитування.Представляли свої пропозиції 6 фінансових установ, що працюють на Сумщині.

«Відсоткові ставки для аграріїв на сьогодні в рамках партнерських програм, які діють в банку можуть бути від 0,1% річних. Є дуже лояльні програми, також є можливість сплати відсотків з моменту взяття кредиту, а саме погашення тіла кредиту вже в момент реалізації продукту», – розповіла представниця фінансової установи», – розповіла представниця фінансової установи Юлія Доля.

«Ми працюємо на умовах товарних кредитів, ми заключаємо договір між виробником і нами. Пропонуємо насіння, на своїх умовах, а засоби захисту вже працюємо з банківськими програмами і кредитують банки. А також, ми заключаємо форвардні контракти, коли фермери з нами розраховуватимуться отриманою продукцією восени, коли вони отримали продукції або, якщо це озима пшениця, то навесні», – зауважив менеджер підприємства, що працює з аграріями Михайло Устименко.

Сьогоднішній ярмарок відвідали близько двох десятків аграріїв.

«У нас в області працює до 400 с/г підприємств великих, середніх. Понад 600 фермерських господарств. Серед с/г підприємств кредитується 40%, серед фермерських господарств частина цих підприємств менше – близько 20%», – розповів директор департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр Маслак.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь