Виставка військових фотографій

«Два століття – одна війна» – фотовиставку із такою назвою презентували сьогодні в обласній універсальній бібліотеці. Присвячена вона  75-й річниці створення Української повстанської армії.  27 стендів – на них історичні світлини  бійців УПА та сучасні фото військових подій в зоні проведення бойових дій.

Організатор виставки Валерій Пятаченко каже: «Плекаємо в собі ідеологію українського націоналізму УПА була одним з таких військових рушіїв такої ідеології . Вони боролись за українську державність. Неважливо, хто був ворогом. Була єдина цілісність і мета – українська держава. Зараз іде знову боротьба за ідейні цінності».

Дві епохи на одній світлині: ліворуч – фото з архівів СБУ, праворуч – сьогоденний військовий Донбас. Фотофрагменти розділені символічним колючим дротом.

«Дріт. там є дві частини. Довша і коротша. Довша символізує гніт минулого. Є момент розриву, це 91-й, Незалежність. І зараз – коротший шмат, продовження гніту на сході України», – каже Іван Брацюнь, керівник кампанії «Два століття – одна війна»

Фотозвіт  починається з квітня 2014 року і по сьогодні. Охоплює він майже всю географію зони АТО: акцент виставки – саме на сучасних знімках.

Соломія Фаріон – голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу, каже: «Більше простору відводиться на сучасність. Будь-яка історія має робити висновки для сьогодення. Знати, що ми продовжуємо боротьбу – це надихає».

В Сумах виставка триватиме один день, потім вона вирушить на схід країни. У жовтні експозицію представили у Канаді: презентація відбулась у Торонто. Наразі  відбуваються переговори щодо організації виставки у США: світлини планують презентувати у Нью-Йорку.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь