Втричі меньшу норму газу можуть повернути для споживачів

В Україні можуть повернути стару норму споживання газу для тих, хто не має лічильника. Таке рішення ухвалили сьогодні на засіданні уряду. Мова йде про 3,29 кубічних метрів на людину в місяць. Зараз вона – 9,8 кубометрів.

Індивідуальні лічильники планують встановити всім – так сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик після засідання Уряду.

«Усі ці додаткові нарахування, які відбулися, вони на сьогодні є недійсними. Кошти на лічильники, це будуть кошти, які будуть фінансуватись з НАК Нафтогаз України, які будуть враховані в їх фінансові показники. Як люди зараз можуть встановлювати ці лічильники? По заявам. Тобто людина подає заяву, в газопостачальну організацію»

Прес-секретар ПАТ “Сумигаз” Анастасія Шимаріна каже:

«План розвитку “Сумигаз 2018” передбачив довстановити 3200 лічильників клієнтам компанії, які не забезпечені обліком. Виконання програми вже розпочато, минулого року частково реалізовано, іншій частині споживачів будуть довстановлені лічильники у поточному році. У плані розвитку на 2019 рік встановлення приладів обліку взагалі не передбачено».

З якого числа будуть скасовані завищені, за словами Ігоря Насалика, норми споживання газу, урядовець не пояснив. На думку Анастасії Шимаріної, навряд чи буде заднім числом, оскільки подібні рішення у минулому мали судові прецеденти. Зазначу, за нормою у 9,8 кубічних метрів на людину в місяць нараховують платежі абонентам без лічильників із листопада минулого року.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь