Відновлюють будівництво в історичній частині міста

в Сумах в історичні частині міста, відновлюють будівництво. Навпроти Спасо-Преображенського собору планують звести торговельно-розважальний  комплекс. Мешканець сусіднього будинку – Володимир Шкіря – проти, каже у забудовника немає відповідних документів. Детальніше дивіть у сюжеті.

Володимир Шкіря  проживає в цьому будинку, його вікно виходить на  будівельний майданчик. Каже, проти забудови, бо вона знаходиться в історичній зоні, та руйнує його будинок.

“Ще в 8-му році вони розібрали стіну в незаконний спосіб, убрали фундамент також в незаконний спосіб, дом висить над обривом, там два будинок над обривом висить – 38 і 38б, вони можуть  не сьогодні-завтра просто впасти і будуть жертви. По нормам ДБН у нас є вікно, ми його через суд узаконили це вважається незаконне будівництво, але по закону вважається власністю треба по нормам ДБН відступити 15-ть метрів від будівництва. Зацікавленості ніякої немає, хай настройщик приведе свою документацію у відповідне русло” – каже Володимир Шкіря, мешканець сусіднього будинку.  

Леонід Ніколаєнко, представник забудовника, говорить, що всі необхідні документи для будівни цтва в нього є.

“Інспекціія ДБН Сумської області дозвіл на виконання будівельних робіт. – З якого числа вам його надали? – Він був надатий з 2012-го року, потім його неправомірними мірам и запре тили і потім його поновили у 2018-му році зараз іде прибирання. Як ви бачили виїжджали машини, вирублюються  вєтки, того що заросло все і в дальнейшем будет происходить стройка”  – говорить Леонід Ніколаєнко, представник забудовника. 

Шість років тому Державна архітектурно будівельна інспекція скасувала дозвіл на будівництво на цій ділянці. Зробили це за результатами позапланової перевірки яку провели.  Підрядник  оскаржив таке  рішення інспекції  у суді

“На підставі даних рішень ми звернулися в ДАБІ України з питанням що до можливості подальших дій, щодо подовження забудови на надій земельній ділянці Дабі нам надало відповідь,  що на підставі рішень першої інстанції та апеляційного ДАБІ поновлює реєстрацію дозволу, який був скасований. Тобто, забудовник деюмає право виконувати будівельні роботи” – говрить  Анатолій Довбня начальник управління державного архітиектурно-будівельного контролю.  

Зводять будівлю в історичному центрі Сум.

Червоним зазначений історичний аріал – охоронна зона. В центральній частині, де знаходиться будівельний майданчик  – в цій зоні є режим забудови, тобто особливості певні. Відповідно до пояснювальної записки складової частини цього історико-опорного плану в охоронній зоні центральній частині міста – заборонене будь-яке будівництвоале якщо дозвіл був раніше наданий, то в принципі закон обратної сили не має ” – говорить  Андрій Кривцов, головний архітектор Сум.

У 2015-році міська рада підписала договір оренди цієї ділянки на 5 років.

Замовником будівельних робіт є товариство з обмеженою відповідальністю «Адамант- Суми».  Підрядник – товарситво з обмеженою відповідальністю «Роад-констракшин».  Нагадаємо, будівництво на Воскресенській розпочалося у 2007 році.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь