У Сумській міськраді розповіли про тендерні закупівлі за минулий рік

Зекономила майже 39 мільйонів завдяки проведеним конкурсам з вибору найбільш вигідних пропозицій.  Про це сьогодні сказав заступник міського голови Степан Пак звітуючи про проведені міськрадою закупівлі у минулому році. Сума грошей із міського бюджету, на яку оголошували закупівлі – 1 мільярд 690 тисяч гривень.

Найбільшу кількість процедур у Сумській міській раді провели в департаменті інфраструктури – 1559, на 7 менше в управлінні освіти. На третьому місці – управління охорони здоров’я – 590, виконавчий комітет провів 342 закупівлі.

 Говорить заступник Сумського міського голови Степан Пак:

«Згідно Закону «Про тендерні закупівлі» послуги можуть бути закуплені, як допорогова закупівля – 200 тис грн, якщо це є капітальні роботи – це 1,5 млн грн. Але навіть при тому, що ми можемо укладати договори із постачальниками послуг до 200 тис грн., то в більшості випадків ми все одно виходимо на конкурсні торги».

Експерт громадської організації «Сумська платформа реформ» Максим Корнієнко разом з колегами проаналізували інформацію на сайті ProZorro:

«Ми визначили, що саме закупівлі виконкому, допорогові, лише на 18% були конкурентними, 82% – неконкурентні. Наприклад, управління капітального будівництва 99,9% на неконкурентній основі а це 96 млн. грн. Департамент інфраструктури – всі 100% допорогових закупівель були не прозорими – 111 млн. грн. КП «Електроавтотранс» – також 100% неконкурентні допороги».

Нагадаємо, у 2016 році кілька разів запроваджувались, потім знову скасовувались обов’язкові електронні торги по допорогових закупівлях. Наприкінці грудня 2016 року його остаточно скасували й перенесли до порядку рекомендацій. Останнього разу депутати голосували за обов’язкові допорогові закупівлі від 50 гривень  на сесії у травні 2018 року. Голосів для прийняття рішення не вистачило. Наразі ж, розпорядники бюджетних коштів обов’язково мають працювати у системі електронних торгів, якщо вартість закупівлі понад 200 тисяч гривень на товар, а для робіт і послуг – від півтора мільйона. Все що дешевше, виходити чи не виходити на торги, вирішують самостійно.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь