У Сумах ЖЕК не віддає ОСББ документи на будинок

ОСББ Заливна, 5 судиться з ЖЕКом ТОВ «Оселя» – намагаються забрати технічну документацію на будинок. За словами голови правління ОСББ, без цих документів мешканці не можуть зробити експертизу для подальшого ремонту ліфтів та підготуватись до опалювального сезону.

“Документації немає на теплові вузли, наприклад, ми зараз проводимо опитування серед мешканців про установку ІТП і безпосередньо, всі ті фірми, підприємства, які установлюють вимагають цю документацію, для підключення, установлення, також для обслуговування тепломереж.  При кожному підключенні нас в опалювальний сезон  виникла проблема і нам доводиться платити великі кошти, щоб заново наймати інспектора, щоб він по-новому брав і робив висновок” – каже Олексій Дрига, голова правління ОСББ.

Документацію мало передати товариство «Оселя», яке раніше обслуговувало будинок, каже голова Асоціації ОСББ «Сумщина».

“Особа яка здійснювала утримання чи управління зобов’язана передати в тримісячний термін документи. У разі їх відсутності мають виготовити за власні кошти і передати. Технічна документація – це документація постійного зберігання, вона не є власністю чи ЖЕКа, чи колишнього забудовника, тому що це є власність співвласників багатоквартирного будинку” – каже Роман Гученко, голова Асоціації ОСББ «Сумщина»

Чого «Оселя» не повертає документацію, ми намагалися дізнатися у директора підприємства. Телефоном він відмовився коментувати ситуацію, поспілкуватись з ним нам не вдалось. Натомість, на робочому місці ми застали заступника директора, від коментарів він також відмовився, сказавши, що справа зараз знаходиться у суді.

Подало до суду  об’єднання співвласників. Справу розглядають в Господарському суді Сумської області. Останнє підготовче засідання у цій справі було вчора. Житлова організація не прийшла – через канцелярію надіслали два клопотання  – з проханням провести засідання у закритому режимі та призначити іншого відповідача.

“Відповідач просить ухвалити рішення про заміну відповідача ТОВ «Оселя» на ПАТ «СумБуд», або з тих же причин, у задоволенні позивних вимог відмовити  у прийнятті рішення покладається на розсуд суду і просить надалі розглядати справу без участі відповідача” – зачитала клопотання відповідача Вікторія Котельницька, суддя Господарського суду Сумської області

ПАТ СумБуд здав будинок в експлуатацію у 2003-му році, за словами адвоката компанії тоді технічну документацію передали «Оселі».

“Організація не могла обслуговувати цей будинок якби у неї не було документації, тому примірник технічної документації передавався, зокрема це мережі, всі документи були передані інакше, ця організація не змогла б цей будинок обслуговувати. Суд зобов’язав нас надати докази передачі  документації, проте з 2003-го року це майже 15-ть років і ці акти приймання –передачі, вони можливо десь є, але вони в архіві. На вимогу суду зазначені документи будуть надані нами” – каже Сергій Ємельяненко, адвокат «СумБуд»

Розгляд заяви у Господарському суді Сумської області відклали до 26-го вересня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь