У Сумах представники «Опори» виявили порушення в рекламі кандидатів у Президенти

Порушення у зовнішній рекламі кандидатів у Президенти. Їх знайшла громадянська мережа «ОПОРА». Це були білборди, сітілайти  і переносні щити, які використовували у Сумах та Ромнах. На них – політична реклама Анатолія Гриценка та Андрія Садового.

Вулиця Харківська і один із білбордів одного з кандидатів. Такі самі є на вулиці Першотравневій. З’явились вони до реєстрації мера Львова кандидатом у Президенти, говорить місцева координаторка громадянської мережі «ОПОРА» Ірина Стегній: 

«Всі ми бачили цю передчасну агітацію, всю цю хвилю і на той час, поки ці політики не були зареєстровані як вже кандидати у президенти, це не було порушенням. Це була така технологія. Але ці борди і ці сітілайти, ця зовнішня реклама, не була знята і не містить вихідних даних, вона точно не з виборчого фонду, тому що політик тільки зареєструвався і повідомлення про відкриття ним виборчого фонду не було і тому це автоматично стає порушенням, тому що він уже є кандидат у президенти». 

Реклама Анатолія Гриценка, за інформацією «ОПОРи», мала такий вигляд і була у Ромнах і вчора в Сумах у центрі міста. На вулиці Воскресенській у м. Суми, політичну рекламу, яка не містить вихідних даних, сьогодні ми не знайшли. За розміщення друкованої агітації під час виборчого процесу без вихідних даних можна сплатити максимально 510 грн.- за Кодексом про адмінправопорушення. Говорить співробітник відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Володимир Кузьменко:

«До поліції надійшла інформація про порушення деякими кандидатами,зареєстрованими кандидатами у Президенти України, передвиборчої агітації. Зокрема, на білбордах і на сітілайтах, нібито, не була вказана інформація про тираж, про замовника, хто здійснив друк, а також інформація про осіб, відповідальних за випуск. Поліція зареєструвала дані повідомлення і проводить перевірку».

У штабах кандидатів ситуацію коментують так. Говорить голова обласного штабу «Об’єднання «Самопоміч» Денис Бутенко: 

« Ці білборди повинні були знятись або заклеїтись іще 1 січня, але чому вони зараз висять. Це є відповідальність рекламних агенцій, які повинні виконувати свої обов’язки. Ми будемо робити висновки – з якими надалі агенціями». 

Коментує телефоном керівник Сумського обласного виборчого штабу Анатолія Гриценка, Костянтин Товстуха: 

«Всі борди, розміщені на сьогоднішній день в областях, розміщені не від імені кандидата. Тому 15.01. цього року був зареєстрований кандидат і відповідно до законодавства протягом найкоротших термінів з дня реєстрації його довіреною особою вся агітація буде розміщена з урахуванням норм чинного законодавства. Тому такий мій коментар і більше додати мені нема чого».

На сайті Центральної виборчої комісії зазначено, що у кандидати у Президенти Андрій Садовий зареєструвався 8 січня, Анатолій Гриценко – 15 січня. Додам, також станом на сьогодні зареєстровано кандидатами у Президенти іще восьмеро: Геннадій Балашов, Ольга Богомолець, Сергій Каплін, Віталій Купрій, Євгеній Мураєв, Валентин Наливайченко, Віталій Скоцик та Ігор Шевченко.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь