У Сумах попрощалися з двома засновниками українського козацтва

Провели в останню путь. 15 березня у Сумах простились з Олександром Реутою – одним із засновників Українського козацтва, першим крайовим отаманом Сумщини, та Валентином Самсоненком – крайовим суддею Українського козацтва, членом Товариства “Просвіта”. Валентина Самсоненка відспівували у Воскресенському соборі. Згадують друзі.

 Володимир Кузьменко:

« Олександр Реута – це якраз оте підґрунтя, той фундамент нашої країни, які виховували справжніх патріотів, самі були справжніми патріотами. І дуже прикро, дуже шкода, що такі люди йдуть від нас».

Іван Перерва:

«Своє життя Валентин Самсоненко поклав в формування і розбудову України. Наряду з цим, працюючи викладачем спочатку в Маштехнікумі, а потім в Машколеджі. Навколо нього сформувалася ціла когорта молодих людей, котрі всотали те відчуття відповідальності за державу, за Україну, за те, що ми є українцями. Звичайно, моє формування, як особистості, пройшло під впливом цих двох козаків».

Племінник Валентина Самсоненка, Юрій Самсоненко згадує:

«Гарна людина, дуже розумна, інтелігентна. Завжди для нас він був в родині таким стрижнем. Він складав і розповідав нам історію наших дідів».

Олександрові Руеті, за його заповітом, останню шану рідні, друзі та знайомі віддавали біля будинку, де мешкав покійний.

Говорить Геннадій Іванущенко, друг померлого отамана:

 « Людина-скеля, людна-легенда, він був одним із організаторів козацтва на Сумщині. Коли ми почули про те, що сталося, в нашій уяві Дмитрович і хвороба, це несумісні речі. Так він умів всі свої болі приховувати і завжди він був бадьорим, енергійним. Про кожного батька можна судити по тому, яких він синів виховав».

Обоє синів Олександра Реути – Анатолій та Андрій – з перших днів російської агресії добровольцями пішли на фронт. 1 лютого 2015 року молодший Андрій, загинув у бою.

Товариш сина Андрія, боєць батальйону «Донбас» з позивним «Гроза»:

 «Ми з Андрієм разом служили в 2014 році, в 2015 він загинув під Дебальцевим. Був дуже позитивна людина, «Медок» позивний. Тепер теж втрата – ховаємо батька його. Теж в душі був дуже молодий».

 Олег Ольшанський, друг Олександра Реути:

 «Настільки чудова людина, батько, справжній козак, який виховав таких синів чудових. Це втрата такої величини, що це важко навіть усвідомити зараз».

За життя чоловіки товаришували, померли в один день – 13 березня. Олександру Реуті цього року мало виповнитись 70 років, Валентин Самсоненко1 січня відзначив 80-річчя.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь