У Сумах навчальний центр безоплатно отримав автомобіль через Інтернет-ресурс

Сумський навчальний центр отримав у Житомирській області автомобіль. Узяв його безкоштовно – через систему електронних торгів СЕТАМ. Це – вперше в історії міської освіти. Автомобіль привезли до Сум напередодні Нового року. Машина – майже на ходу. Парк комунального закладу радянської доби: 2 «ЗІЛи», 2 «ГАЗони», 2 «Волги», «Жигулі» ВАЗ-2107 та один «Москвич». Наймолодшим машинам по 26 років, найстаршій – піввіку.

 Цей «Фольксваген Пассат» хоча і на українських номерах, але насправді, європейської реєстрації. Це і стало причиною його арешту і в решті-решт, рішенням суду він був конфіскований на користь державі. Тепер сумські школярі будуть опановувати на ньому водійську спеціальність.

У цьому центрі навчають робітничим професіям. Сюди приходять школярі 10-их – 11-их класів. Серед напрямів: водії категорії «В» і «С» – на легкові та вантажні авто. Говорить директорка Міського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Юлія Котлярова:

«Ми звернулися до комісії щодо безоплатної передачі автомобілів. На сьогодні створена електронна база «СЕТАМ», де можна передивитись всі оголошення, які стосуються відповідного питання, та спробувати поновити матеріальну базу таким чином. Вивчаючи пропозиції, які є в електронній базі, ми робили декілька замовлень. В рамках безоплатної передачі автотранспорту ми отримали «Москвич», як донора для ремонту наявного автомобіля, який в нас є, і також отримали «Фольксваген Пассат» 1994р.»

Машину привезли з Житомира, говорить Юлія Котлярова. Ще один –  «Москвич», який піде на запчастини, – взяли в Сумах. “Систему електронних торгів арештованим майном” – скорочено СЕТАМ створили як Інтернет-ресурс для проведення державних аукціонів із реалізації конфіскованого майна. У рубриці «Безоплатна передача», для прикладу, сьогодні у Волинській виконавчій службі чекає на передачу вантажний мікроавтобус «Фіат». Говорить начальник відділу примусового виконання рішень ДВС України в Сумській області Олександр Литвиненко:

 «Загалом комісією безоплатно на благодійні цілі передано за 2018 рік 24 автівки. 11 з них передано військовим формуванням і 13 на благодійні цілі, це різним організаціям – це благодійним фондам, громадським організаціям. У тому числі і Навчальному комбінату Сумської міської ради».

За словами Олександра Литвиненка, керівники освітніх закладів можуть самостійно подавати заявки на СЕТАМ для отримання безоплатно необхідних їм товарів.

Нагадаю, у 2013 році під виглядом гуманітарної допомоги обласне управління освіти отримало від Сумської виконавчої служби два кросовери «BMV X5», які одразу ж передало в користування тодішньому обласному керівництву: голові обладміністрації Юрію Чмирю та голові обради Геннадію Михайленку. Після Революції гідності на ці авто пересіли, відповідно: Володимир Шульга та Микола Клочко. Після того, як про ці факти розповіли місцеві ЗМІ (було це у березні 2014-го) у серпні того ж року чиновники передали ці автомобілі в зону бойових дій на сході країни.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь