У Сумах громадські організації готуються аналізувати вибори

У Сумському прес-клубі представники Громадської мережі «Опора» презентували нові напрямки своєї роботи на майбутніх президентських та парламентських виборах. «Опора» планує відстежувати можливий адмінресурс, проаналізувавши партійну приналежність місцевих чиновників. Говорить координатора спостереження за Виборами у Сумській області Ірина Стегній:

«Ми дослідили партійність наших виконавчих органів влади – партійність керівного складу державних районних адміністрацій, районних рад Сумщини. Ми виявили, що 36 осіб з 117 є членами партій, інші, багато з них, хто не є членами партій офіційно, а все-таки мають ті чи інші зв’язки і балотувалися на місцевих виборах від тієї чи іншої партії, хоча робили це як позапартійні».

Новий напрямок «Опори» – робота омбудсмена з виборчих прав. Нею за результатом конкурсу стала правозахисниця з Конотопа Валентина Волик. На майбутніх виборах вона буде збирати інформацію від медіа, правоохоронців та виборців з метою притягнення порушників до реальної відповідальності. Говорить Валентина Волік:

«Забезпечення невідворотності покарання за порушення виборчих прав. Я продивилася статистику, наприклад в 2015 році 19 було кримінальних справ було відкрито і, практично, жодна з них не доведена до того логічного стану, коли можна сказати, що дійсно, за це порушення люди понесли покарання і більше вони його робити не будуть».

На парламентські вибори, що також відбудуться наступного року, Сумський прес-клуб запускає проект «Виборча просвіта жителів Сумщини». Розповідає голова Сумського прес-клубу Олексій Захарченко:

«Практично в усіх ЗМІ: телебачення, газети, сайти у всіх є дуже велика кількість замовних матеріалів, тобто, проплачених певними політиками. Юридично це довести не можливо. Канали ніколи не зізнаються, в тому, що вони беруть гроші за ці сюжети, партії, ніколи не зізнаються, що вони ці гроші їм віддавали».

Єдиний вихід, вважає Олексій Захарченко, навчити виборців розпізнавати замовні матеріали серед новин. Говорить координаторка руху «Чесно» (м.Київ») Віта Думанська:

«Запустили інструмент polithub. Це своєрідна енциклопедія української політики, де є відомості про понад 90 000 людей, які коли-небудь кандитувалися і 260 партій. Тобто, інформацію ми зробили для того, щоб люди з емоційного вибору переходили до раціональних інструментів. Люди у нас зараз дивляться на білборди, дивляться, що їм показують по телебаченню і емоційно приймають рішення. У polithub у нас є все: як кандидат до якої партії переходив, його декларації, критичні публікації журналістів щодо нього. Також є чи фігурував він в антикорупційних журналістських розслідуваннях”. 

Polithub.org є як окремий сайт, також посилання на нього можна знайти на сайті «Чесно». Вгорі.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь