У Сумах ділилися з територіальним громадами досвідом з закупівлі соціальних послуг

Соціальні проекти бюджетним коштом. У сумському Центрі місцевого самоврядування відбувся круглий стіл за участі чиновників, громадських організацій та представників об’єднаних громад. Ділилися досвідом закупівлі соціальних послуг бюджетним коштом у громадських організацій. У минулому році було два напрямки: реабілітація наркозалежних та учасників АТО і їх родин. В цьому році хочуть провести конкурси і по оздоровленню дітей та освіті дорослих.

Владислав має власний досвід лікування від наркотичної залежності, тому нині сам узявся допомагати іншим боротися з проблемою:

«За їх життя у споживанні (наркотиків), накопичилось багато проблем зі здоров’ям і ці люди рідко куди звертаються за допомогою, а якщо звертаються, то частіше отримують відмову. І от якраз механізми підтримки полягають у тому, щоб направити до потрібного фахівця, допомогти зі здачею аналізів, допомогти з працевлаштуванням. Це, в першу чергу, консультації психологів, юристів в складних ситуаціях».

Тарас Злиденний, головний лікар Сумського обласного наркодиспансеру:

«Ми замовляємо ці послуги у відповідних фахових організацій громадських, які надають ці послуги вже багато років і працюють у нас не тільки на території м. Суми, а по всій області. У нас специфіка трохи інша, ніж у інших лікувальних закладів. Якщо ми будемо тільки лікувати і не надавати соціальний компонент, то лікування наше зводиться нанівець. Так працюють більшість країн. Такий вид лікування, як замісна терапія, він впроваджується більш ніж як у 100 цивілізованих країнах і соціальний компонент присутній майже у всіх країнах».

Програма щодо реабілітації учасників АТО в минулому році працювала за двома напрямками: практичний – психологічна реабілітація і теоретичний – розповсюдження посібників для АТОвців по кожному району з контактами медзакладів, соціальних служб тощо.

Говорить представник замовника послуг Лідія Лисаченко, начальник відділу департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА:

«Ця програма дала нам можливість надати ці послуги не тільки самим, безпосередньо, учасникам АТО, а і тій категорії. Не менш постраждалими які є не менш постраждалими в наслідок таких подій, це і сім’ї самих учасників АТО, і дружини, і дітки, і сім’ї загиблих. На державному рівні психологічна реабілітація передбачена лише безпосередньо для самих учасників АТО».

Олександра Мартиненко, виконавчий директор Громадського фонду «Суми»:

«Були створені мобільні групи: психолог, юрист і їздили по районам, надавали такі послуги. Через військкомати гірше таке вдавалося, зібрати такі групи і донести інформацію, більше таке вдавалось через військові спілки АТО».

Представники об’єднаних громад вивчають досвід, адже Суми – перше місто де стартувала така програма. Оксана Заяц, заступник голови Тростянця:

«Ми вже 10 років реалізуємо, але трошки інший механізм. У нас конкурс соціальних проектів відібраних на конкурсній основі. Є значні позитивні результати. Чому ми сьогодні тут? У зв’язку з створенням Тростянецької ОТГ у нас збільшений обсяг послуг соціального захисту населення, які ми повинні надавати і тому все, що стосується соціального захисту населення відвідуємо, щоб надавати ці послуги максимально якісно».

Організатор круглого столу, представник Студії правових та соціальних досліджень, Андрій Букін:

«На мою думку це дуже дієвий механізм, який в подальшому візьме на озброєння майже кожна ОТГ громада і впровадить у себе».

Кор.: «Чи не буде такої небезпеки, що громадські організації можуть бути втягнуті в якісь корупційні схеми?»

А.Букін: «Це механізми, які діють в Європі і вони втілені в життя в Сумській області за допомогою інструментів і ProZorro, і оголошені конкурси, тому я думаю, що всі передумови для страхування представників ОТГ громад, які проводять конкурси, вони всі існують».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь