У Сумах чоловік загинув під колесом маршрутки (оновлено)


Аварія сталася близько восьмої тридцяти ранку. На вулиці Білопільський шлях біля повороту на Тепличний маршрутка номер 56 наїхала на 69-річного чоловіка. Від отриманих травм він помер на місці.  «По першим показам, які вдалося встановити на місці події, в маршрутці знаходилось близько 10 осіб, які на даний час всі встановлюються та відпрацьовуються. – Чоловік виходив чи заходив до маршрутки? – Попередньо виходив. В даний час, дана подія кваліфікована за частиною другою статті 286 КК України та статті 288 КК України.” – прокоментував начальник відділу ГУ Нацполіції Павло Карабута.

Стаття 286-а стосується водія. Це порушення правил безпеки дорожнього руху. За смерть людини вона передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Стаття 288 – стосується відповідальних за утримання автомобільних доріг та дорожніх споруд. За смерть людини вона передбачає штраф до 8500 гривень, або виправні роботи до двох років, або обмеження волі до 5 років чи позбавлення волі на такий самий строк. Протягом дня додалася стаття 367 – службова недбалість, що спричинило тяжкі наслідки. Карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За даними прокуратури, чоловік загинув під правим заднім колесом маршрутки. Сталося це тоді, коли він вийшов з автобусу, послизнувся на сніговому валу і впав на дорогу.

Свідки аварії розказати, що бачили на камеру відмовились. Як це було – розказав водій маршрутки №56 Артур Пермяков:  «Все повыходили, вот этот,  человеку было лет 60-70, он еще тогда показался или больной, или уставший, вышел, двери закрылись, стал ехать, слышу женщины кричат, что мужик под машину летит, то есть или плохо стало, или сердце, ну не знаю, но уже поздно. “

«Згідно закону України про автомобільний транспорт, транспортні засоби, які працюють в режимі маршрутного таксі мають право зупинятися і здійснювати висадку-посадку пасажирів на їх вимогу в місцях, де це не заборонено законом. Це, припустимо, якщо не ставатимуть на перехресті, біля пішохідного переходу, на пішохідному переході, тобто не суперечитиме їх зупинка правилам дорожнього руху. Як в даному випадку – це вже буде встановлювати слідство» – прокоментував прес-секретар Сумського відділу патрульної полції Олег Сологуб.

Нагадаємо, у лютому цього року під колесом тролейбуса на нерозчищеній від снігу зупинці напроти  торговельного центру «Лавина» загинула студентка. Винних на даний час не покарали:  «За результатами досудового розслідування стосовно трьох осіб, якшо пригадуєте: це водія тролейбуса, начальника відділу тех нагляду управління капітального будівництва і також заступника директора КП Електроавтотранс. Зарічним районним судом було прийнято рішення про повернення обвинувального акту. Ми з даним рішенням не згодні і оскаржили його  в апеляційному порядку, однак на даний час рішення в апеляційному суді ще не прийнято», – зазначив перший заступник керівника Сумської місцевої прокуратури Валерій Могильний. Також додав: «В ходе расследования прошлогодней трагедии на проспекте Лушпы и Сумская и областная прокуратура информировали городские власти о тех нарушениях, которые были установлены. В частности, о некачестве уборок территорий от снега. Есть ДСТУ, которые чётко ориентируют о том, что валы должны убираться до бордюра вплотную. Эти требования не сооблюдались».

На даний час у комунальній власності міста знаходиться 335 зупинок. Їх, за словами заступника Сумського міського голови з питань ЖКГ прибирають.  « Решта зупинок, які зараз знаходяться в оренді суб`єктів підприємницької діяльності, які повинні слідити за благоустроєм зупинок. На сьогоднішній день сто з чимось зупинок. Прибираються належним чином тільки 57 підприємцями. Решта зупинок підприємці не обслуговують» – сказав Олександр Журба, заступник Сумського міського голови з питань ЖКГ.

За словами керівника інспекції з благоустрою Сум Руслана Голопьорова, на ділянці, де сталася аварія жодних підприємців не зареєстровано. Тому розчищати сніг на цій ділянці не було кому.

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь