У селі Марківка, на Сумщині, селяни зібрались через невиплату за паї

У селі Марківка Білопільського району близько 50-ти селян, власників земельних паїв, зібрались на акцію, через те, що новий орендар земель в їхньому селі не розрахувався за минулий рік, а також пропонує підписувати пусті додаткові угоди.

Валерій Сорока – власник земельних паїв показує нам бланки додаткових угод, де не зазначені жодні реквізити орендаря і відсотки, за якими він має розраховуватись з селянами:

«Оце їхній договір – це абсурдний папірець, ми не знаємо з ким ми його підписуємо, нічого. Він каже: підписуйте, подумаємо, може вам заплатимо 12%. Ну як же, це люди пенсіонери, вони живуть із цього папірця, а він каже: ми подумаємо, може заплатимо. У нас тут 4 паї, на сьогоднішній день я не отримав, взагалі, грошей».

Говорить власник паїв Юрій Круподер:

« Виплатили орендну плату за мій пай 7%, материн – 10%. З яких причин – я не знаю».

Перші договори про оренду землі були укладені з попередньою агрофірмою у 2006 році. Орендна плата за користування землею тоді складала 4%. Її відсоток зростав в залежності від інфляції гривні, що відображалось у додаткових угодах і зараз має складати 10%. Говорить власник паїв Сергій Кириленко:

«Коли ми підписуємо додаткові угоди, ми підписуємо їх в 3 екземплярах. Щоб додаткова угода була дійсна, її треба зареєструвати. За певний час вони мають зареєструвати і 1 екземпляр віддати мені. Але вони по цей день її не дали».

О десятій годині кабінет директора агрохолдингу порожній. Телефонуємо на гарячу лінію компанії, щоб поставити питання.

Наталія, працівник «Гарячої лінії» «Кернел»: Гаряча лінія компанії «Кернел», добрий день

Кор.: – Дають підписувати пусті бланки, незаповнені додаткової угоди до договорів. Вам відома ця ситуація?

Наталія, «Кернел»: – Я ніяких коментарів не даю, я запишу вашу заявку, з вами зв’яжуться».

Поки ми не отримали відповіді на наше звернення від компанії «Кернел». Мобільний її директора з соціальної політики у Сумському регіоні Володимира Дурноп’яна не відповідав, а керівника земельного підрозділу Владислава Огризко був відключений. Тож, ми надаємо їм ефірний час для висловлення своєї позиції.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь