Суми можуть в будь-який момент перетворитися на Венецію

Але нічого романтичного в цьому немає. Міський колектор дуже зношений і потребує ремонту. У разі пориву обласному центру загрожує техногенна катастрофа.
Кілька років тому вже заливало вулицю Прокоф’єва, а сумчани на тиждень лишалися без води. Наступного разу наслідки можуть бути гіршими.
Після поривів 5-річної давнини на аварійній ділянці було прокладено нову нитку вартістю понад 2 мільйони гривень, що дозволило уникнути нових форс-мажорів. Але загроза лишилася: місто тримається на одному колекторі, який побудований 30 років тому і вже відпрацював два терміни.
У мерії сподіваються отримати 16 мільйонів від держави – міський голова написав міністру екології листа, в якому пояснив серйозність ситуації.
Передати листа і звернутися до інших парламентарів з Сумщини пообіцяв земляк-нардеп. Хоча з грошима нині сутужно – бюджет Мінекології скоротили майже на два мільярди гривень – та скупий, як відомо, платить двічі. За словами мера, ремонт може зайняти до трьох місяців, і якщо гроші виділять наприкінці року, їх не встигнуть освоїти. Екологи підтверджують: проблему слід вирішити вже найближчим часом, бо згодом вона обійдеться набагато дорожче.
Трубопроводи на кількаметровій глибині і масивні камери, що вже заросли чагарником – проблему не видно, але це не значить, що її не існує.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь