Сумський будинок з автономною каналізацією збудували на замовлення прокуратури

Замовляла будівництво будинку прокуратура – брати там житло не стала. Це – продовження історії багатоповерхівки на вулиці Чорновола, 51/1 в Сумах. У новобудови, яку ввели в експлуатацію у 2015 році, нема централізованої каналізації. Замість неї – автономна насосна станція. Будинок має 10 поверхів, у ньому 64 квартири. Мешканці будинку скаржаться на вилив нечистот назовні.
Це – Віталій Панченко – інвестор. Тут має квартиру. Розповідає: платив по 6 тис. 300 грн за квадратний метр.

Віталій Панченко, мешканець будинку, розповів:

«В договорі, який ми підписали з забудовником, там не прописано яма, що там якась КНС, про вигрібну яму ми дізналися, коли вже почалися перші проблеми. Тому як із люків почалися підійматися нечистоти й текти туди на вулицю».

Наталія Кузнєцова, мешканка будинку, розповіла:

«В усі інстанції, де можливо, ми стукалися. Міськрада нам пояснює, те що вони не можуть взяти на баланс, водоканал нас не може взяти на баланс, доки «Сумбуд» не приведе це до певного якогось виду».

У «Сумбуді» впродовж двох тижнів отримати коментарі не вдалось. Після 15-ої години ні керівника підприємства Олександра Бритова, не головного інженера – Віктора Хобота на робочому місці не було.
Цей будинок почали заселяти у третьому кварталі 2015 року. Декларація про його готовність до експлуатації видана у вересні того ж року. За документами вартість усієї будівлі 18,5 млн грн. Тут – майже 5 тис. 200 квадратних метрів. Замовляла будівництво – обласна прокуратура. На документах стоїть підпис одного з колишніх заступників нинішнього керівника – сказала речниця обласної прокуратури.

Наталя Науменко, речниця прокурора прокуратури Сумської області, розповіла:

«Ще у 2008 році прокуратура згідно з документацією є замовником цього будівництва. Фактично прокуратурі була виділена ця земельна ділянка, яка прокуратурою була передана забудовнику. Натомість прокуратура отримала декілька квартир, але в іншому місці, тому безпосереднього відношення до цього будинку ми не маємо».

Загалом у Сумах близько 40 будинків, у яких замість централізованої каналізації – вигрібна яма – розповів очільник департаменту інфраструктури міста Суми Віктор Павленко.

Віктор Павленко, в.о. директора департаменту інфраструктури міста Суми, розповів:

«Це здебільшого одно- або двоповерхові будинки. В тариф на утримання, чистка вигрібних ям не входить згідно з постановою 869, тому фактично інформація мається в ЖКГ, вони обслуговують і теж люди самотужки розв’язують це питання. Забудовник, здававши дім, чомусь зекономив чи вирішив не робити самопливну каналізацію, тому було вирішено зробити вигрібну яму. Через те мешканці звертаються до департаменту на службу 15-80 для того, щоб прибрати оцю проблему».

Чий саме підпис на декларації про готовність будинку – Наталя Науменко – не говорить. За базою декларацій, яку подають посадовці, з 2015 року звільнились з посади заступників прокурора області двоє людей. Наразі ми шукаємо їхні контакти, аби спитати – хто ставив візу на документі. Також ми направляємо запити до обласної та міської державної архітектурної-будівельної інспекції, щоб отримати відповіді на питання: за яких умов замість централізованої каналізації збудована автономна насосна станція?, бо у телефонному режимі ці структури скеровують одна до одної. І ми залишаємо за Олександром Бритовим, керівником «Сумбуду», або його представниками його інтересів, право на відповідь у нашому ефірі щодо будівництва автономної каналізації для будинку по вулиці Чорновола, 51/1 у Сумах. Нагадаю, 15 січня спеціальна комісія «Інспекції благоустрою міста Суми» прийняла рішення, за яким за два дні забудовник мав прибрати нечистоти. 17 січня працівники «Міськводоканалу» чистили вигрібну яму…

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь