Сумські прикордонники посилили увагу до чоловіків-росіян

Прикордонники Сумського загону пропускають чоловіків – громадян Росії незалежно їхнього віку. 30 листопада наші кореспонденти побували на одному з міжнародних пунктів пропуску – «Юнаківка». Разом зі службовим лабрадором Норою прикордонники оглядають транспорт. За інформацією старшого прикордонного загону сьогодні було пропущено тут 20 громадян Росії. Серед них десятеро були чоловіками. Одного повернули назад. Говорить речник Сумського прикордонного загону Роман Ткач:

«Сьогодні в даному пункті пропуску відмовлено одному громадянину РФ в перетинанні Державного кордону. А саме, підставою було те, що він не зміг пояснити мету свого перебування на території України. Стосовно віку та статі, для прийняття такого рішення не впливає».

 Ми перебували тут годину, за цей час проїжджали легкові, вантажні автомобілі та мікроавтобуси української реєстрації. За словами Романа Ткача: з моменту введення воєнного стану в Україні, кількість росіян, які перетинають кордон на «Юнаківці», зменшилась учетверо.

Протяжність україно-російського кордону в межах Сумської області – 562,5 км. Загалом у межах області зараз працює 11 пунктів пропуску. Сумщина межує з Брянською, Курською та Бєлгородською областями. Вчора, 29 листопада, у Києві, голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал сказав, що через введення воєнного стану, заборонять в’їзд до України громадянам Російської Федерації – певного віку:

«Здійснюється непропуск громадян РФ віком від 16 до 60 років, осіб чоловічої статі. Що стосується громадян України, ніяких обмежень, відповідно, не існує. У разі виникнення обстановки гуманітарного характеру пропуск громадян РФ, які їдуть на похорон чи з іншою гуманітарною метою, ми пропускаємо».

Сьогодні, 30 листопада, речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко  пояснив:

«Ще з 2014 року прикордонник перейшли на посилену охорону Державного кордону. Ці заходи були пов’язані з агресією Росії у відношенні України. В даний час в усіх пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль аби виокремити групи ризику які планують або хочуть в’їхати в Україну для здійснення якихось провокацій».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь