Сумські альпіністи розповіли про підкорення восьмитисячника Гашербрум II

Фільм презентували в Розумному хабі Володимир Рошко та Дмитро Романенко – двоє з чотирьох учасників української експедиції до гірської системи Каракорум, що розташована між Індією, Китаєм та Пакистаном. Усього вона тривала 50 днів, розповідає альпініст Володимир Рошко: «Дуже далека країна, екзотична, для сумчан це взагалі екзотика. Сходили на восьми тисячник – Гашербрум – висотою 8035 метрів. сходження відбувалося в спортивному стилі, без застосування штучного кисню, без кисневих балонів. Для таких сходжень повинна бути дуже гарна підготовка – фізична, технічна і психологічна.Тому ми цілий рік тренуємося, я займаюся альпінізмом понад 20 років».
Гашербрум II – одна з чотирьох вершин-восьмитисячників, що знаходяться на Каракорумі. Чоловіки підкорили її в липні. Презентувати фільм про сходження і відповісти на запитання тих, хто цікавиться гірською тематикою, вирішили зараз.
«Я такий же ненормальний, як і людина, що перед вами виступала. Я теж займаюсь альпінізмом. Я не одне десятиліття займаюсь і досі зрозуміти не можу, але мене тягне в гори», – розповів глядач Олександр Баня.
«Вирішила, що мені буде цікаво, тому прийшла подивитися. Цікаво дізнатися, як люди сходять на гори, для мене це, наприклад, дуже страшно», – розповіла глядачка Вікторія Чуйко.
«Я сам захоплююсь альпінізмом, тому цікаво подивитись, як інші ходять в гори, які вершини підкорюють. Казбек, Ельбрус, Монблан в минулому році – в порівнянні з досягненнями хлопців це невисокі гори, але я пишаюсь цим», – розповів глядач Михайло Кравцов, що теж займається альпінізмом.
Після презентації фільму в Сумах його планують проказати в Дніпрі, Харкові та у Львові.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь