Сумська молодь відсвяткувала Андріївські вечорниці


 

Гуляли на вечорницях. Сумська молодь вiдзначила свято Андрiя Первозваного у давнiх украïнських традицiях. На свято завiтало  бiльше двох десятків молодих людей – у вишиванках.

Гуляли по-українськи: з народними танцями, співом та музикою. Підвішену калиту намагались вкусити: забава парубоча. Дівчата ж ворожили: зі спеціального кошику діставали предмети, кожен зі своїм значенням.

Катерина Міхальова, організатор заходу, ГО «Молодіжний націоналістичний конгрес» каже: «Ворожили на долю, коли дівчата вибирали щось з мішочка, наприклад, ключик, це символізувало, що у них буде добробут в сім’ї також ворожили дівчата на ім’я, свого судженого , коли в колі вони ставали, брали собі ім’я і це значило, що вони обрали ім’я нареченого майбутнього»  Круто, коли люди приходять і поринають у атмосферу українського свята, українських традицій»

Головна ж страва Андріївського вечора – вареники – їх куштували на швидкість.

Валерій П’ятаченко, голова Сумського осередку ГО «Молодіжний націоналістичний конгрес» зазначив:

«Сучасній молоді класно піти в клуб, випити коктейль, послухати музику, яку пишуть сучасні діджеї. А ми вважаємо, що круто прийти, згадати, які були традиції наших дідів, прадідів, які нас вирощували, які ходили на такі ж вечорниці, так само обирали своїх суджених, своїх жінок»

Наступного разу молодь планує зібратися колядувати на Різдво.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь