Сумчани просять Верховну Раду відтермінувати дію закону про загальнобудинковий лічильник

Відкритий лист до перших осіб держави направляють від імені співвласників будинків області. 21 грудня парламент спробує повторно розглянути деякі законопроекти. В них йдеться, зокрема, про відтермінування норми щодо заборони подачі газу тим споживачам, які не мають лічильників. За законом про комерційний облік газу, таке повинно набрати чинності з 1 січня наступного року.

“Вчора народні депутати не проголосували. Тому сьогодні була зроблена Всеукраїнська акція, до якої закликаю всіх сумчан звертатися до народних депутатів, голови верховної ради, щодо розгляду завтра законопроекту і внесення змін до закону про комерційний облік газу. Оскільки, якщо такі зміни не будуть прийняті завтра, то с 1.01.2018 надавачі послуг, мають законні права вимикати споживачів, які не обладнані приладами обліку”, – каже голова правління асоціації ОСББ «Сумщина» Роман Гученко.

За підсумками голосування законопроекту у ВР, підтримали його за одинадцятої спроби 210 депутатів, не голосували 114, 10 – утримались. У профільному комітеті поки не готові сказати, чи буде цей законопроект у порядку денному завтра.

“Я думаю, що вони не проголосують, по-перше, тому, що вони голосували вчора. Цей законопроект було відхиллено. Тому, у нас раніше лютого змін не буде точно. Ніхто нікому не буде вимикати газ”, – каже експерт з енергетики ГО «Реанімаційний пакет реформ» Андрій Герус. 

За інформацією ПАТ «Сумигаз», станом на 20 грудня в області 148 будинків будинків, які повинні бути облаштовані загальними лічильниками, але таких не мають. З них 126 – у Сумах.

Завтра, зокрема, Сумська міська рада буде розглядати цільову програму – відшкодування відсотків за кредитами на встановлення індивідуальних лічильників газу.

“Маємо надію, що завтра міська рада прийме програму щодо співфінансування, й з місцевого бюджету виділить кошти на встановлення індивідуальних лічильників. Зі свого боку, ми будемо всіляко підтримувати цю ініціативу. Але зауважимо, що закон про комерційний облік газу діє без змін. Він передбачає припинення газопостачання тим будинкам, де відмовились від встановлення загально-будинкового лічильника. Ми не хочемо допустити до такої ситуації”, – говорить речниця ПАТ “Сумигаз” Анастасія Шимаріна.

Для тих, хто погоджується на загально-будинковий лічильник, ПАТ «Сумигаз» пропонує узгодити час його встановлення за телефоном: 65-99-32

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь