Субсидії потрібно переоформити у травні або в жовтні

Першими монетизовані субсидії отримають ті, хто звернувся по них з 1 січня цього року. Платіжки з монетизованими субсидіями вони мають отримати вже у лютому. Громадяни, які вже мають субсидії, перейдуть на нову систему з травня або жовтня – в залежності від періоду, на який отримують державну допомогу.

Ірина Лагіренко – заступник директора департаменту соцзахисту населення Сумської міськради

Кожна родина повинна проаналізувати, чи отримували вони в попередньому році в неопалювальний період субсидії, і якщо вони отримували, а це переважно родини пенсіонерів, або родини, де виконуються неповнолітні дітки – мами перебувають у відпустці по догляду за дитиною, то такі люди можуть уже звертатись із травня і обовязково подавати нову заяву і декларацію. В автоматичному режимі перепризначення з травня відбуватись не буде  абсолютно для всіх, оскільки змінена форма заяви і декларації. Решта, ті хто отримує її в опалювальний, підходять уже з жовтня 19 року. На сьогодні  йти до нас, щоб здати документи, не потрібно. 

Громадяни, які звернулись за призначенням субсидії у 2018 році, отримуватимуть її за старим механізмом до кінця терміну отримання, тобто до квітня 2019 року. Нагадаю, монетизація передбачає, що розрахунки за спожиті  комунальні послуги вестимуть живими грошима. Таке рішення ухвалив Кабмін 28 грудня. На кожного одержувача субсидії автоматично відкриють персональний обліковий запис в Ощадбанку. З нього за послуги списуватимуться гроші (без комісійних). В Ощадбанку пообіцяли розповісти нам про особливості монетизації завтра.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь