Сім опорних шкіл функціонують на Сумщині

Зараз на Сумщині функціонує 7 опорних шкіл. П`ять з них  в об’єднаних територіальних громадах.

” У нас в сільській місцевості 67% – це малокомплектні школи, де діти навчаються за індивідуальною програмою навчання, у більшості цих шкіл, а це не дає можливості в повному обсязі використовувати години для навчального програмового матеріалу, тому одним із напрямків діяльності є створення опорного навчального закладу”, – каже т.в.о директора Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Олена Попова.

Великочернеччинська школа стала однією з 24 навчальних закладів України, які торік Мінфін відібрало для «пілотного» проекту. За рахунок іноземних донорів тут встановили пластикові вікна, поміняли вхідні двері та отримали нове обладнання в класи – витратили близько півтора мільйони гривень.

“З липня місяця у нашому навчальному закладі зможуть продовжувати навчання учні Пушкарівського навчально-виховного комплексу до якого входять діти Бітиці, Ваколовщини, Пушкарівки. На даний момент 32 учнів з цих населених пунктів вже навчаються в нашому навчальному закладі”, – каже директор Великочернеччинської спеціалізованої школи Тетяна Гур`янова.

Торік на Сумщині створили 5 опорних шкіл: Великочернеччинську спеціалізовану – в Сумському районі, Миколаївську спеціалізовану – у Білопільському, Березівський навчально-виховний комплекс у Глухівському районах, Недригайлівську спеціалізовану та Боромлянську загальноосвітню школи на Тростянеччині. Цьогоріч додалося ще дві – в Охтирському районі створені Великописарівська спеціалізована та Грунська загальноосвітня школи.

«Звісно, що там будуть певні незручності з тим, що деяких учнів треба буде підвозити.  Є проблема поганих доріг, є проблема того, що іноді не дуже раціонально приймаються рішення, стосовно створення таких опорних шкіл, тому на практиці проблеми виникають, але все ж так, загалом, я вважаю, що це потрібне рішення», – каже головний експерт групи “Освіта” Реанімаційного Пакету Реформ (м.Київ)

До першого вересня на Сумщині планують створити ще 13 опорних шкіл.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь