Семінар-навчання влаштували для представників ОТГ Сумщини

Семінар-навчання влаштували для представників об’єднаних територіальних громад Сумщини. Спрямований він на підвищення кваліфікації, зокрема тих фахівців, які займаються юридичним супроводом ОТГ. На захід з`їхалося  понад п’ятдесят учасників з різних районів Сумщини. Серед спікерів – представники інституту законодавства Верховної Ради України та науковці.

« Все, що стосується юридичних питань для нас дуже цікаво, тому що у нас нема юриста, у нас дуже велика проблема і ми шукаємо юриста, юристи всі у місті Суми. Якщо ОТГ Сироватки, Бездрика – вони під містом Суми і вони заключають договори і працюють з містом Суми в питаннях і ЖКХ і наданні юридичної допомоги. А нам треба свого. Тому те, що розказують для нас дуже цікаво», – каже Микола Торяник, голова Хотінської ОТГ.

“Організація роботи юридичної служби – це мої безпосередні обов’язки. Звичайно, хотілося б в умовах децентралізації більше дізнатися, обмінятися досвідом зі своїми колегами, почути щось цікаве, щось нове. Те, що можна запровадити на території нашої ОТГ, як нам правильно організувати свою роботу”, – розповіла Світлана Міняйло, начальник загального відділу Верхньосироватської ОТГ.

Василь Петрик, представник головного територіального управління юстиції у Сумській області прийшов виступити із лекцією, що стосується адміністративних послуг: « В рамках децентралізації певні повноваження переходять об’єднаним територіальним громадам. Вони можуть надавати ці послуги. Для цього потрібне їх рішення, їхня воля підключитись до реєстрів, пройти навчання і вже надавати ті послуги, які ініціює Міністерство юстицій Ураїни. Тому це для людей, це зручніше, це оперативніше і це якісніше».

« Реформа децентралізації хоча і розпочалася в 2015 році фактично, тим не менше дуже багато питань, які потребують законодавчого врегулювання. Тому законодавчі зміни відбуваються постійно і дуже важливо, щоб фахівці на місцях, спеціалісти відчували їх, розуміли їх, сприймали їх і могли втілювати в своїй повсякденній діяльності», – зазначила Ніна Мельник, координатор Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь