Про впровадження медичної реформи на Сумщині говорили на UA: СУМИ

21 вересня в рамках проекту «Звіти Наживо» в ефірі Суспільного мовника Сумщини телеканалі UA: СУМИ звітував начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко.

У прямому ефірі також взяли участь: Ігор Шаповал, голова обласної організації “Товариства Червоного Хреста України” та Андрій Лобода, директор Медичного інституту Сумського державного університету.

Сергій Бутенко, звітуючи про роботу управління, акцентував увагу на фінансових витратах і можливостях участі місцевих бюджетів у цих питаннях:

«Всього на галузь охорони здоров’я на Сумщині у 2018 р. виділено 2 млрд 315 млн грн, що забезпечує галузь охорони здоров’я області на 44 % від потреби. У цьому році з державного бюджету у вигляді субвенції передбачено 1 млрд 661 млн грн. Законодавство дозволяє сьогодні додатково додавати на галузь кошти з місцевих бюджетів. У цьому році з місцевих бюджетів виділено 654 млн грн».

Також під час звіту начальник управління звернув увагу на суму коштів, що виділяється на кожного мешканця Сумщини:

“Якщо говорити про кількість коштів на одну людину на усіх рівнях надання медичної допомоги, то ця сума на одного громадянина нашої області складає 1 378 гривень на рік”.

Коментуючи поточну ситуацію з платними послугами в закладах охорони здоров’я, Сергій Бутенко відповів:

“Хочу зазначити, що платні послуги чітко визначені Постановою Кабміну. Для прикладу, це зубопротезування, стоматологічні послуги, анонімні послуги в наркології, у шкірно-венерологічному напрямку, огляд водіїв щодо алкогольного сп’яніння – це платні послуги. Перегляд вартості цих послуг – це прерогатива Сумської облдержадміністрації. Жодних інших платних послуг на сьогодні немає”.

Продовжуючи свою відповідь, пояснив і діючу процедуру оплати послуг:

“Сімейний лікар отримує 370 грн на людину в середньому і він має робити основний об’єм лабораторних аналізів (електрокардіограму, антропометричні вимірювання та інші). Щоб отримати ці аналізи, якщо лікар не має свого лаборанта, він може заключити договір з «вторинкою», віддавати кошти із цих 370 грн, і робити їх таким чином”.

В ефірі також була поставлена низка запитань, що стосувалися фінансування післядипломної освіти, лікування людей у сільській місцевості, лікування людей з інвалідністю, що не мають змоги самостійно відвідувати заклади охорони здоров’я та роботи медичних працівників у критичних ситуціях.

Повний випуск програми «Звіти. Наживо» можна переглянути за посиланням.

Наступні #Звіти_наживо стосуватимуться таких тем:
Жовтень — початок опалювального сезону,
Листопад — бюджети міст,
Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь