Пожежники перевірили протипожежну систему у ТРЦ «Мануфактура»


Запускали дим, перевіряли запасні виходи та евакуювали людей. У Сумському торговельно-розважальному центрі «Мануфактура» обстежили стан протипожежної системи: водопостачання, автоматичну пожежну сигналізацію, системи пожежогасіння, систему димовиведення. Пожежники перевірку направляли на знання та вміння обслуговуючого персоналу закладу діяти в умовах пожежі.

У торговельному центрі перевіряли протипожежну систему. У розважальній зоні – кінотеатр. У ній 5 залів. Максимально тут можуть розміститись – 500 осіб. Перед початком сеансу проводили інструктаж.

У Мануфактурі є всього 132 протипожежних бокси. Три роки тому їх використовували. Володимир Лободін, директор ТРЦ «Мануфактура», говорить: «Був один випадок. Був випадок на другому році роботи. Тоді орендатор повісив не якісний світильник, який розплавився, було згорання. Але ліквідували його за 5 хв. Також було не приємності у вигляді – булочок, які підгоріли і також використовували»

Щодо наочних планів евакуації, їх тут близько 30. На них місця, де є пожежні крани, телефони, електрощитові, вогнегасники, кнопка ручного пожежного сповіщувача та виходи. Останніх – 10.

Наразі перевірка без покарань. А за наявності порушень – складають протокол. Денис Карпенко, заступник начальника управління із запобігання надзвичайним ситуаціям управління ДСНС України в Сумській області, говорить: «Ми притягуємо до адміністративної відповідальності. А якщо будуть порушення, які будуть загрожувати життю та здоров’ю людей відповідно до кодексу цивільного захисту – ми будемо звертатися з позивною заявою до суду для застосування обмежувальний заходів. Тобто застосування запобіжних заходів. Максимальний штраф – на сьогодні 170 гривень»

У Сумах торговельно-розважальний центр «Мануфактура» побудували 5 років тому. Площа – 42 тисячі квадратних метрів. Із них 26 тисяч – сама будівля. Поділена вона на зони: харчову, розважальну та торгову.

На Сумщині таких торговельних центрів 11. У Сумах – 5. «Мануфактура» перша, де відбулася перевірка. Пожежники планують обстежити лікарні, кінотеатри, школи та садки. В період з 30 березня по червень. Останні перевірки даних закладів відбувалася два роки тому. Торік діяли – в умовах мораторію.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь