Порцелянові ляльки 20 років створює сумчанка

20 років лялькарського мистецтва. Саме стільки має сумчанка Катерина Луцик, яка виготовляє порцелянові ляльки власними руками. Наша знімальна група завітала в гості до майстрині,щоб на власні очі побачити готових ляльок та дізнатися, як саме відбувається процес їх створення. Про це – у наступному матеріалі

Майже всі ляльки з колекції Катерини Луцик – на українську тематику. За весь час таких було близько сотні.

Катерина Луцик, майстриня: «Поїхали в гості до знайомого, а в нього ціла купа глини. Я кажу – можна візьму? він наложив мені цілий пакет. І мені до такої міри захотілося все це ліпить. Я її розробила і пішли такі маленькі лялечкі. Потім оці кукли».

Наразі у домашній колекції пані Катерини – близько 3 десятків ляльок. Кожна – окремий персонаж, каже пані Катерина. Пару ляльок  вона створила з образу власної доньки та її подружки.

Тетяна Луцик, донька Катерини «Не знала! Це для мене було дуже несподівано, що це я. І риси обличчя наче не мої і зроду б не здогадалася, що це я. Але приємно, що є куколка, яку мама робила з думкою про мене»

Наразі побачити світ готуються ще кілька порцелянових ляльок сумської майстрині. Їх Катерина Луцик також вдягне в українське вбрання.

Деякі ляльки майстрині – з хованками під вбранням, яке теж зшито власноруч.

Серед колекції Катерини Луцик – і глиняні фігурки українських ляльок. Їх вона виліпила та розмалювала олійними фарбами. Таких у нинішній підбірці майстрині – понад півтора десятка.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь