Поліцейська-омбудсмен захищатиме права мешканців Сумщини


Моніторитимуть роботу правоохоронців та захищатимуть права мешканців поліцейські-омбудсмени. Їх призначили 26 вересня у Департаменті із захисту прав людини в Києві. Поліцейську-омбудсмена Сумщини звати Аліна. До цього працювала патрульною поліції Сум. Тепер саме до неї можуть звернутися мешканці міста і області з заявою про порушення своїх прав з боку правоохоронців. «Після того, як надійшла така інформація, спочатку ми збираємо матеріали для себе, потім можемо ініціювати перевірку в тому органі, працівники якого порушили права людини. І після того, як ця перевірка буде здійснена, якщо, наприклад, за результатами буде вбачатися склад кримінального злочину, то матеріали будуть передані до прокуратури» – каже Аліна Курова, поліцейська-омбудсмен.
« Сама структура в Україні з забезпечення прав людини передбачає, що в кожному регіоні буде кілька осіб, як мінімум дві особи, які будуть відповідати за цей напрямок роботи. Якшо на них вішати всі проблеми які існують в поліції, то зрозуміло, що вони не зможуть ефективно працювати. Тут більше в них превентивна функція. Роботи буде дуже багато в будь-якому разі, але сам підхід до організації роботи цього управління, до відбору, до планування його роботи, він дає мені принаймні надію сподіватися, що ця структура буде працювати ефективно» – прокоментував експерт з реформи органів правопорядку Реанімаційного Пакету Реформ Юрій Білоусов.
На даний час ще близько тридцяти поліцейських-омбудсменів проходять навчання, по закінченні якого у вже призначених з`являться напарники. Звернутися за допомогою до Аліни мешканці Сумщини можуть за адресою: вул. Герасима Кондратьєва, 39

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь