Після 4-х місячної перерви запрацював флюорограф у Сумській лікарні №1

Сьогодні перший день роботи після ремонту. Під кабінетом черга. За дві години роботи тут обстежились 20 людей/

«Ми дещо бережемо техніку, тому після кожної години робимо десятихвилинну перерву і обслуговуються всі, хто до нас приходе незалежно від того, де людина проживає. Ми можемо приймати біля 100 пацієнтів, можем трошки більше, і ми не відмовимо людині, яка не може ходити, а вона прийшла 101 чи 105. Ми будемо робити всім, хто бажає», –  розповіла завідувачка відділення променевої діагностики сумської міської лікарні №1  Людмила Лукьяненко.

Кабінет не працював тут чотири місяці, через несправність апарата. Його придбали у 2006 році. Наразі ремонт коштував міському бюджету 20 тисяч гривень.

«Це цифровий апарат, недавно була замінена цифрова система, а живлячий пристрій – живить рентгенівську трубку, яка видає рентгенівські промені. Так от живлячий пристрій вийшов з ладу і ми його ремонтували. Це вже застаріле обладнання, хоча якісь запчастини ще випускаються», – розповів головний інженер з ремонту медичного і ренгенівського обладання ТОВ «Медтехсервіс» Олег Ревенков.  

Зробити флюорографічне обстеження у першій міській клінічній  лікарні безкоштовно можна з 8:00 до 16:00. При собі необхідно мати тільки документ, що посвідчує особу.

Окрім міської клінічної лікарні № 1, пройти флюорографічне обстеження сумчани можуть у поліклініці № 5. Також, у поліклінічному відділенні № 1 міської клінічної лікарні № 4 та поліклініці № 4 цієї ж лікарні. Також, пацієнтів приймає обласний діагностичний центр.

 «Що стосується флюорографів, що працюють на території 3 та 6 поліклінік у зв’язку з застарілістю і неможливістю виконання ремонтних робіт  вони підлягають списанню і найближчим часом ця процедура буде проведена. Також, протягом цього року планується закупити апарат на 3 місця з функцією флюорографу на територію 5 міської лікарні. Бюджетом передбачено 4 млн грн. В цілому політика МОЗу передбачає відхід від застарілого флюорографічного обстеження виявлення туберкульозних хворих – і з наступного  тижня ми будемо проводити роз’яснювальну роботу з сімейними лікарями і лікарями первинної ланки, щодо максимального уникнення цієї процедури, а зміщення акцентів на анкетування, лише у випадку коли у особи будуть  всі покази для проходження рентгенологічного або флюорографічного обстеження за спрямуванням сімейного лікаря вона повинна буде здійснити ці обстеження», – розповів заступник сумського міського голови Максим Галицький.

Близько трьох місяців не працює флюорограф і у обласному протитуберкульозному диспансері.

«Ми подали пропозиції на розгляд обласної ради чергової сесії, що буде 20 лютого про виділення коштів у розмірі 70 тисяч гривень  на ремонт флюорографа у Сумському протитуберкульозному диспаснері», – повідомила т.в.о. начальника розрахунково-експертного відділу при управлінні здоров’я Сумської облдержадміністрації Лідія Колодченко.

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь