Парламент подовжив термін встановлення газових лічильників на 5 років

21-го грудня Верховна Рада прийняла документ, за яким термін встановлення газових лічильників подовжили на 5 років. “ЗА” проголосували 325 народних обранців.

Серед тих, які підтримали таку ініціативу – троє нардепів від Сумщини, а саме Микола Лаврик та Олег Медуниця. Не голосували за законопроект Андрій Деркач та Ігор Молоток. Останній повідомив – не спрацювала картка. Олександр Сугоняко на той час був відсутнім, а Владислав Бухарєв повідомив, що він на лікарняному.

Додам, за документом ВР, загальнобудинковий лічильник може бути встановлений лише за згодою співвласників будинку. У разі їх відмови – вимикати газ заборонено. Якщо ж людина самостійно встановила лічильник – надавач послуг протягом року, має компенсувати витрати. Це ж стосується і приватних будинків. Компенсація відбуватиметься за рахунок тарифів на розподіл природнього газу.

“Звісно, що в грошей в облгазі нема, гроші будуть вкладені в тарифі на розподіл. Джерело компенсації визначає Кабінет міністрів. Невідомо, де воно буде. Як і порядок відшкодування”, – каже експерт з енергетики ГО «Реанімаційний пакет реформ» Олександр Карпенко. 

Речниця ПАТ “Сумигаз” Анастасія Шимаріна каже:

“Якщо цей закон буде підписано,  то плюсом буде те, що чітко визначено за яких умов встановлюється загальнобудинковий лічильник, що змінить ситуацію у позитивне русло, зніме соціальну напругу. По друге,  це пролонгація періоду. Тобто до 2021 року змінено термін встановлення приладів обліку. Але паралельно виникає питання – яким чином зміниться тариф на послугу з розподілу. Тому, що кошти на встановлення приладів обліку закладені в тарифі на послугу розподілу”.

Нагадаємо, сьогодні у Сумській міській раді мали розгядати проект програми співфінансування – на встановлення індивідуальних лічильників газу. Планували передбачити на це 2 млн. грн. Через те, що парламент подовжив термін встановлення приладів обліку до 2023 року, міська рада програму не стала вносити до порядку денного. А обіцяні 2 млн виділили на оновлення електроопор.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь