На Сумщині закрито 5 із 9 справ по виборчих злочинах 2015 року


Експерти громадянської мережі «ОПОРА» на спеціально скликаній прес-конференції представили результати моніторингу розслідувань злочинів проти виборчих прав громадян на місцевих виборах 2015 року. Відтак, всього в України зареєстрували 422 кримінальних провадження. На Сумщині таких зареєстровано 9. На сьогодні закрили – 5 справ, по двох триває розслідування та дві людини отримали покарання за статтями КК незаконне надання члену виборчої комісії бюлетеня та незаконне отримання виборцем виборчого бюлетеня.

За словами експерта громадянської мережі «ОПОРА» Ольги Коцюруби видно, що це одна з найменших кількість відкритих кримінальних проваджень, але це зумовлено тим, що порушень загалом у Сумській області фіксувалося менше, ніж наприклад в Одеській чи Чернігівській областях.

«Закриття 5 кримінальних проваджень, це певною мірою пов’язано з тим, що були суб’єктивні чинники заявника, який вважав, що є ознаки кримінального правопорушення, а внаслідок проведення досудового розслідування слідчим встановлювались об’єктивні обставини цієї події. Що стосується провадження, яке наразі розслідується територіальним підрозділом тривалий час не могли встановити місцеперебування тієї особи, яка провела голосування замість іншої особи», – повідомив заступник начальника слідчого управління ГУНП в Сумській області Сергій Скребець.

«Насправді є повноваження органів внутрішніх справ, з якими вони не справляються. Потім чіткіше потрібно було визначити їх посадові інструкції. Треба розуміти, що поліціянти мають працювати на виборчих дільницях не тільки для охорони правопорядку, а ще й для того, щоб фіксувати правопорушення, бо вони в деяких моментах мають виключне право на фіксацію. Треба розуміти, що члени виборчих комісій мають право складати протоколи про адмінправопорушення, чим вони не користуються. Слід змінювати поняття підкупу та непрямого підкупу», – резюмував експерт групи з реформування виборчого законодавства РПР Євген Радченко.

Наступного разу Сумщина переживатиме вибори за місяць. На 18 грудня заплановані вибори в об’єднаних територіальних громадах.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь