На Сумщині порахували кандидатів на голови та депутатів в ОТГ

Станом на 30 листопада  4 ОТГ, де мали відбутися перші вибори до ОТГ, підрахували кількість кандидатів на голови та депутатів.  У Білопільській  ОТГ  на голову  подалося  5 кандидатів, на депутатів  –  278.  У Путивльській  ОТГ  на голову ОТГ подалося  4 кандидати, на депутатів 224. Річківська ОТГ.   На голову 2 кандидати.  На депутатів  83. У Синівській  ОТГ    головою громади хочуть бути 5 осіб. Депутатами  –  76.

Як фінансуватимуться  громади   ми ЗАПИТАЛИ В Івана Лукері, експерта з питань децентралізації  Реанімаційного пакету реформ:

 “Усі ОТГ, які мали провести вибори 23 грудня є в законі про державний бюджет, який готується на підпис. Президентом було заявлено про те, що у випадку необхідності внести якісь зміни – то він подасть на наступному тижні, а він парламентський, який зробить виключення,  щоб вибори відбулися.  Тому можна говорити такою логікою, що вибори мають відбутися 23 грудня  і громади мають формувати органи самоуправління і отримати фінансування з січня 2019 року”. 

 29 листопада о пів  на шосту вечора ЦВК  ухвалила, що  вибори у об’єднаних територіальних громадах на Сумщині не відбудуться.   Причина – Сумщина в числі областей, де від 26 листопада діє воєнний стан.  Окрім нашої області його запровадили ще 9 областях України.

28 листопада у цих територіальних виборчих комісіях завершили прийом документів від охочих стати депутатами або очолювати громади.

Вибори мали відбутися 23 грудня в Сумській області у 6 ОТГ. З них у 4-рьох уперше, у двох планували провести довибори.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь