На Сумщині агітатори проводять соцопитування зі збором персональних даних

На Сумщині агітатори-волонтери кампанії “від дверей до дверей” проводять соцопитування зі збором персональних даних. Про це повідомила координаторка громадянської мережі Опора у Сумській області Ірина Стегній. За її словами, до неї особисто приходив один із таких людей:

 «До мене цієї п’ятниці приходив чоловік в квартиру, він не мав при собі посвідчення, він мав зошит волонтера компанії «Від дверей до дверей» і питав за кого ми будемо голосувати. Я сказала, що не визначилася і він попросив поставити підпис за Порошенка.  Сказавши, що їм платять по 10 грн за кожен такий підпис. Таке опитування загалом не може бути порушенням.  Це в принципі воля кожної людини давати ці персональні дані чи ні. І потім варто подумати, де, з якою  метою і хто може ті персональні дані використовувати», – розповіла Ірина Стегній.

 

Спостерігачі «Опори» передали фотографії документів, які використовують агітатори-волонтери в кампанії «Від дверей до дверей». На них зафіксовано,  що збираються підписи людей, де треба вказувати прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, адресу реєстрації, номер телефону. У внутрішніх інструкціях вказано, що їм треба представлятися представниками громадської організації, яка підтримує Петра Порошенка.

Чоловік, який приходив до Ірини Стегній, сказав, що замовником опитування є громадська організація Інститут розвитку і сприяння демократії. За телефоном вказаним у реєстрі Мінюсту протягом дня слухавки ніхто не брав. Ми надіслали їм інформаційний запит – із питанням чи мають вони причетність до цього опитування – відповідь чекаємо.

Минулого ж тижня у Великій Писарівці місцевий мешканець, який побажав залишитися анонімним, подзвонив у поліцію через те, що по вулиці ходить невідомий чоловік і стукається у кожну хату. Заявнику це здалося підозрілим.

«20 січня надійшла інформація про те, що у Великій Писарівці, людина проводила передвиборчу агітацію, збирає підписи на підтримку діючого президента. Для перевірки цієї інформації виїздили працівники поліції, вони встановили особу – це місцевий житель. Було встановлено, що жодних підписів він не збирав. Він просто спілкувався з людьми з приводу того, як працює президент. Тобто, висловлював свою думку і цікавився тим, як про діючого президента відгукуються місцеві жителі», – розповіла  речниця ГУ Нацполіції Сумської області Ельвіра Біганова.

 

Як повідомила телефоном керівник секретаріату партії Блоку Петра Порошенка у Сумській області  Марина Нагорна – вони подібних опитувань не замовляли і жодного відношення до цього не мають.

Подібні  опитування спостерігачі громадянської мережі «Опора» зафіксували у Івано-Франківську та Хмельницьку.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь