На Сумщині 24 педагоги візьмуть участь у сертифікації професійності

На Сумщині 24 вчителі молодших класів забажали скласти іспити, аби отримати сертифікат професійності. У Сумах – ця цифра 7 педагогів.

Тетяна Назаревська вчителює 7 років. Цьогоріч вона набрала першачків і зареєструвалася на сертифікацію.

Тетяна Назаревська, вчителька початкових класів, розповіла:

«Захотілося спробувати, бо це щось цікаве, щось нове. Завжди цікаво починати щось нове, бути таким самим початківцем, як і мої діти. На своєму прикладі, хочу їм показати, що не потрібно нічого боятися, треба вчитися, треба досягати чогось нового».

У школі, в якій викладає пані Тетяна 12 педагогів першої ланки. Сертифікуватися окрім, неї виявила бажання ще одна вчителька.

Ірина Губська, директорка школи № 12, розповіла:

«Спочатку запропонували вчителям перших класів, а потім долучилася інша вчителька, яка навіть не викладає в перших класах, а в четвертому. Вона тільки буде набирати перший клас. Вона сказала я теж хочу».

Ірина Тертична має 34 роки педагогічного стажу. У портфоліо планує вкласти свої напрацювання.

Ірина Тертична, вчителька початкових класів, розповіла:

«Мабуть, у портфоліо буде перш за все цікаво те, що буде цікаво буде для інших, те що нам знадобиться у новій школі, чим можна буде поділитися. Чому? Тому що я так само буду дивитися у інших людей, в інших вчителів, що для мене буде цікаво, що я можу взяти для себе, для своєї роботи».

Окрім, двох вчительок із 12 школи із Сум сертифікуватися планують ще 5-ро: один із 27 школи, та по два з 7 та 30. Загалом, по області таких 24 педагоги.

Валерія Ханікова, кураторка Сумської області Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, розповіла:

«Для Сумської області було визначено квоту – 24 особи, якщо вони бажали зареєструватися для проходження цієї сертифікації. Зареєструватися можна було на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, впродовж 15 січня, і 1 лютого 2019 року – ця сертифікація була закінчена. На сьогодні у Сумській області зареєстровано 24 особи, тобто вони надрукували собі реєстраційні картки. 20 комплектів документів вже надіслано до Харківського регіонального центру. Остаточною вважається реєстрація після того, як нами буде надруковано інформаційне повідомлення про остаточну реєстрацію”.

Сертифікація має пройти у 4 етапи, на 5-му мають оголосити результати. Вона триватиме впродовж року. Вивчатимуть досвід вчителів з лютого по травень та з вересня по жовтень. Своє портфоліо учасники мають відправити до 1 липня. Незалежне тестування відбудеться протягом жовтня-листопада. На результати варто очікувати у листопаді-грудні.

Вадим Карандій, заступник Міністра освіти й науки України, розповів:

«Особа, яка пройшла сертифікацію має право на тримання 20% відсоткової надбавки до заробітної плати. Він має мотивувати вчителів до підвищення власної кваліфікації, а також до напрацювання власних здобутків, методик, технологій у своїй педагогічній діяльності. Передбачено, що особа, яка успішно пройшла сертифікувалася має право пройти чергову атестацію. Це може бути або підтвердження, якщо особа претендує тільки на підтвердження чинної атестаційної категорії, або ж підвищення вразі, якщо таке бажання було виявлено».

Додамо, сертифікування вчителів – пілотний проект. У ньому беруть участь до тисячі вчителів початкових класів з усієї України.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь