На базі Сумського училища відкрили центр українсько-польської освіти


У відремонтованій кухонній майстерні учні готують вперше. Учениця закладу, розповідає, що тут була маленька лабораторія, працювала одна електрична плита. Тепер у кожного є своє робоче місце та набір ножів.
Одночасно у цій лабораторії можуть працювати 15 кухарів, бо учнів у групах по 20, то вони ділитимуться навпіл.
У відремонтованій майстерні для автослюсарів є машини для наочного навчання.
На ці дві майстерні з міського бюджету витратили 200 тисяч гривень. На третю ж майстерню ще стільки ж додала польська компанія. Як розповів, директор представництва компанії «Krismar» у Сумах Василь Міхно розповідає, що за ці гроші вони завезли обладнання, навчили майстрів та форму для учнів.
Всього в області працює 33 заклади професійно-технічної освіти, три – при пенітенціарних закладах, та один спеціалізований в Охтирці. За словами директора департаменту Освіти та науки сумської облдержадміністрації Олени Попової, для поляків вигідно, через те, що у Польщі був період реформування системи профтехосвіти. «вони багато закладів ПТНЗ закрили. Тому дуже багато робітничих кадрів вони втратили в певний час. Вони виїхали, мабуть в інші країни на роботу і безумовно, я думаю, що в них кадровий голод. А брати на роботу людей, які не мають європейського диплома, вони в принципі не можуть», – додала директор департаменту.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь