Міжнародна асоціація агентств із працевлаштування з`явилася у Сумах

Міжнародна асоціація агентств із працевлаштування з`явилася у Сумах. До її складу увійшли юристи, страховики та агенції з працевлаштування. Має на меті покращити якість надання послуг охочим працювати за кордоном і юридично захистити таких людей від ризиків, пов’язаних із цим.

«Коли ми туди приїхали – нас ніхто не зустрів. Ми у чехів просили телефон, щоб додзвонитись до нашого оператора, бо у нас не було зв’язку, там же їхні сім-карти, їх зв’язок. Додзвонились до оператора і він нам сказав йти на залізничний вокзал і їхати до того міста, де ми були. Ще один мінус – ми працювали не три місяці, а два з половиною. Тобто, ми приїхали і чекали ще тиждень, бо ознайомлення з підприємством відбувається по вівторках, а ми приїхали в середу» – розповідає сумчанин, який приїхав із Польщі три тижні тому.

Головне, що має зробити людина, яка збирається на заробітки за кордон – укласти договір з агентством. В іншому випадку останнє не несе відповідальності, каже Олександр Гоман, президент Міжнародної Асоціації Агентств із працевлаштування.

 «Більшість агентств як-то кажуть влаштовують неофіційно. Коли людина працює в Європі неофіційно – це дуже великі ризики. По-перше те, що йому можуть не заплатити, друге – його можуть депортувати і також у документі прописана відповідальність аж до того, що заборонити в`їзд на територію Шенгенської зони до 49 років. Третій ризик – коли людина знаходиться там, в нього немає ніяких документів, немає договору – це соціально вона не захищена»

До міжнародної асоціації агентств із працевлаштування увійшли представники трьох країн: України, Чехії та Польщі, говорить Мар’ян Пшезьдзецки – керівник українського філіалу польської фірми з працевлаштування:

«Якщо українець приїхав наприклад у Польщу на роботу і всупереч обіцянкам агентства, що буде легальна робота, а виявляється, що роботодавець не хоче підписувати трудовий договір, він в жодному випадку не повинен погоджуватись на нелегальну роботу»

Консультації, які надаватимуть в організації, безкоштовні. З нового року, повідомив Олександр Гоман, мають запустити свій сайт.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь