Майже 25 мільйонів “Сумигаз” має витратити на індивідуальні лічильники

24,6 мільйонів гривень на індивідуальні лічильники «Сумигаз» має у цьому році на їх встановлення. Постанову з такими цифрами затвердила наприкінці минулого року Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Це у рамках плану розвитку підприємства на 2017 -2026 роки. 
«24 мільйони – це ті кошти, які передбачені на лічильники в будинках, які економічно невигідні – економічно недоцільно чи технічно неможливо встановити загально будинкові прилади обліку. Наприкінці 2017 року НКРЄ нарешті затвердили план розвитку – як її називають інвестиційна програма. Інвестиційна програма 2018 року ще знаходиться на розгляді в НКРЄ, так само, як і тариф, і встановлення індивідуальних лічильників всім споживачам, про яке зараз кажуть на законодавчому рівні – наразі знаходиться питанням. Тому що, закон про комерційний облік газу знаходиться на підписі у президента і в тарифі на розподіл та в інвестиційній програмі ще не закладені й не передбачені кошти на встановлення лічильників всім споживачам», – прокоментувала постанову прес-секретар ПАТ «Сумигаз» Анастасія Шимаріна.
Інвестиційну програму на минулий рік, за словами Анастасії Шимаріної підприємство подало до Нацкомісії у серпні 2016 року. Чому півтора року не розглядали документ ми поцікавились у регулятора – чекаємо відповідь на інформаційний запит.

Закон, який забороняє встановлювати загально будинкові лічильники газу без згоди співвласників, відключати будинку від газопостачання та регламентує встановлення індивідуальних приладів обліку, від 2 січня на підписі у Президента. Останній має 15 днів на візування документа або його повернення Раді.
«У нас Президент останнім часом нехтує цими строками – тобто у нас є деякі закони, які президент не підписав – Верховна Рада їх прийняла, а він їх не заветував, а вони продовжують у підвішеному стані знаходитись. Тут є висока ймовірність, що Президент його підпише. Ми часто останнім часом чуємо, коли голосується кінцева редакція закону то спікер говорить: голосуємо з техніко-юридичними правками. Що це значить, що після голосування в залі Верховної Ради деякі в нас закони вносяться і юридичні правки. В кінцевому рахунку, ми побачимо, що прийняли депутати, коли побачимо його вже опублікованим у «Голосі України»», – пояснив кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь