Книгу про художників – уродженців Сумщини презентували у Сумах

У Конгрес-центрі СумДУ презентували першу частину проекту «Сумщина – велика спадщина» книжку «Образотворче мистецтво». Це книжка про художників – уродженців Сумщині. Її наклад – тисяча екземплярів. Вона не продаватиметься. Більшу частину книжок передадуть до бібліотек області.

«Це дуже важливо для сучасності, бо, мабуть, останні 30 років не видавалось ніяких видань. Мені дуже подобається, що тут поєднано художників, що були до нас і сучасність. Роботи самі обирали, на свій розсуд. Які мені ближче до душі – ті я і вибрала», – каже художниця Ганна Захарченко. 

Робота Сергія Побожія увійшла до збірки. Окрім цього художник є автором майже половини текстів до збірки.

«Книжка не тільки образотворчому мистецтву присвячена, а й літературі, мистецтву, краєзнавству. Це такий симбіоз вийшов: і альбом, і  довідникПисав тексти разом із співробітниками нашого художнього музею. У збірці також представлена моя робота, яка називається «На озері Чеха», – каже Сергій Побожій.

Поділена книжка на дві частини. Перша – це спадщина, інша – сучасність.

«Редколегія, яка працювала над цією книжкою, прийняли таке рішення, що ми орієнтуємося на 100 імен. Визначали скільки робіт показати від художників, одну чи дві. Показали всіх. Спадщину показали ширше. Там ми зробили по 3-4 сторінки. Сучасних – у нас ще все попереду до спадщини», – каже голова Сумської обласної спілки художників Іван Гопоченко.

Книжка – це перша частина проекту «Сумщина Велика спадщина». На її створення та друк 200 тисяч гривень виділили з обласного бюджету.

«Коли я думав цей проект, то моє запитання було дуже просте: де ми можемо подивитися і дізнатися окрім шкільних чи університетських підручників про художників уродженців Сумщини. Чи була така книжка? Ні, ніколи не було. Тому ми таке хочемо зробити», – каже модератор проекту Євген Положій.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь