Із Сум до районів перереєстрували 32 обласні комунальні установи

Внесли зміни до програми соціально-економічного розвитку і бюджету міста та звернулися до Президента, парламенту і правоохоронних органів. Депутати Сумської міської ради зібрались на позачергову сесію. Причина – 32 заклади, засновником яких є обласна рада, змінили свою реєстрацію.

Ліцей “Барса”, став першим, кого перереєстрували за новою адресою. Сталось це 16  серпня цього року. Наступного дня перенесли – до Сумського району – центр реабілітації дітей з інвалідністю. Третю партію (24 заклади) переселили 22 грудня. Завершили процес вчора: перереєстрували 5 останніх закладів. Загалом на папері із Сум «виїхало» 32 установи: 1 – до Охтирки; 5 – до Білопільського; 8 – до Сумського та 18 – до Краснопільського районів. “До нас звернулися, ми надали приміщення  і укладаємо договори,” – повідомив Юрій Яремчук, голова Краснопільської ОТГ.

Цей приклад нам подало місто Лебедин, вивели там лікарню. Я їм казав і Лисенку, і Войтенку казав: не відкривайте “ящик Пандори”, що ви робите? От вони там по політичним мотивам, вони взяли перевели лікарню, перевели адміністрацію у поле там, де напівзруйнований сарай. Районну раду, ніхто нас не запитав,” – каже голова облради Володимир Токар.  Мова йде про рішення Лебединської районної ради. Вона у листопаді минулого року вирішила перереєструвала свою райлікарню (а, пізніше, районну раду та адміністрацію) за межами міста.

Сьогодні, 27 грудня депутати Сумської міської ради попросили Президента, Кабмін, Верховну Раду та правоохоронні органи втрутитись у ситуацію. “Додатково забрати ще 74 мільнон, я думаю це порушення, це є фактично порушення кримінального кодексу і порушенням бюджетного кодекс. Тому що підприємства сплачують ПДФО за місцем його розташування фактичного, а не юридичного місця реєстрації,” повідомив міський голова Олександр Лисенко.

Юрист Юрій Ломака: “Рішення про зміну знаходження юридичної особи приймає власник. Місцезнаходженням юридичної особи є місце, де знаходяться органи її управління, тобто якщо рада визначилася, то ніхто ні поліція, ні служба безпеки, національне антикорупційне бюро, не прокуратура не можуть ніяким чином впливати і змінювати рішення власника щодо зміни місцезнаходження юридичної особи”.

“У Сумській області спостерігається протистояння між 2-ма політичними силами, це партією БПП та «Батьківщиною», фактично м. Суми контролює «Батьківщина», якщо говорити про обласну раду, то має переваги пропрезидентська політична сила. Фактично через реформу децентралізації ми розуміємо, що місцевий бюджет поповнюється сам з податків і фактично можна спостерігати, що БПП, намагаючись перенести реєстрацію комунальних установ в регіони, особливо в ті міста, де є представники їхньої політичної сили, тим самим зменшити наповнення місцевого, я маю на увазі, Сумського бюджету, де при владі не їх політична сила,” – прокоментувала ситуацію з перереєстрацією установ політолог Андріана Костенко.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь