Гроші на інсулін: хто і за якою системою отримує інсулінові препарати.

Половина від потреби. Саме стільки Сумська область має грошей на 2017 рік для хворих на цукровийдіабет. Інформацію озвучив головний медик Сумщини – Сергій Бутенко. За словами чиновника, від 2015 року область працює за новою системою – реімбурсації – тобто відшкодування вартості ліків, а саме інсуліну, для тих, хто його потребує. В Україні подібне запровадили цього року. Але грошей для оплати рецептів, які отоварюють в аптечній мережі, бракує.

«Ми пішли за прикладом Кіровоградської та Полтавської областей і вже з 1 січня 2015 року, зібравши заявку, визначивши кількість хворих, закуповували фактично інсулін аптеки, а ми відшкодовували лише кошти . Інсулінозалежних у нас в області близько 5 тисяч, кількість людей, які отримують цукрознижувальні препарати, у нас доходить до 20 тисяч осіб. Нарік ми подавали потребу 35 млн. 400 тис. грн., і не вистачаєще нам з урахуванням того, щовиділяли, 15 млн», – наголосив Сергій Бутенко.

Хто саме та скільки інсулінових препаратів отримуватиме визначається за допомогою єдиного реєстру інсулінозалежних хворих. Нововведення запровадили на всеукраїнському рівні у 2017 році. На Сумщині – два роки тому. Наприклад, у Сумському районі інсулін потребують 267 пацієнтів. Усі вони поіменно в електронному реєстрі. Тут є персональні дані пацієнта, історія хвороби та призначені ліки.

«Для того, щобвідкритиелектроннукарткупацієнта, треба ввести йогопаспортнідані. Післяогляду, опитування хворого можназробитивисновки про його стан, стадіюкомпенчації.Відповідніпозначкивносяться у реєстр, у картку, з якоюдоситьзручнопрацювати», – зазначила ендокринолог сумської районної лікарні Юлія Наумко.

Програма також фіксує, де і коли були отримані пацієнтом ліки. За словами експерта Реанімаційного пакету реформ Олександра Ябчанки, у середньому на одного інсулінозалежного хворого держава виділяє 6 тис. 100 гривень. В Україні таких пацієнтів 185 тис. – офіційно, тобто які внесені до реєстру. Запровадили його для прозорості та оптимізації витрачання коштів – держава зекономила понад 200 мільйонів гривень.

«35 тисяч мертвих душ. Це цифра, яка не відповідала дійсності, цих пацієнтів насправді не було, але за них держава  виділяла кошти», – повідомив Олександр Ябчанка.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь