Головний легкоатлетичний чемпіонат завершився у Сумах

П’ять медалей здобули сумські атлети на зимовому чемпіонаті України з легкої атлетики, який сьогодні завершився у Сумах. Сюди приїхали близько 500 учасників, які змагалися протягом трьох днів на доріжках та у секторах. Цей чемпіонат став останнім етапом відбору на чемпіонат Європи у Глазго.

У третій день чемпіонату сумчани змагались у бігові на 200 м та естафетах. У підсумку Вікторія Луніка посіла друге місце у довгому спринті з результатом 25,91 с, а Євгенія Мучарова – третє – 26,02 с.

Одразу після фінішу дівчата бігли у складі естафетної команди 4х400 м. Сумчанки стали другими у своєму забігу й у загальному заліку.

Анна Цибульська, учасниця чемпіонату України, говорить: «Наші дівчата бігли фінал на 200 м, вони зайняли призові місця. Одна дівчинка була молодша за нас, вона вперше бігла з нами естафету. Ми молодці, всі протримались, навіть не думали, що так може вийти. Посіли друге місце й дуже раді».

Також у заключний день розігрувались нагороди в одному з найважчих технічних видах легкої атлетики – у потрійному стрибку. З нормативом на чемпіонат Європи були двоє жінок – Анна Красуцька та Ольга Саладуха – призерка Олімпійських ігор. У підсумку, 14 м 15 см та «золото» чемпіонату. Також, нагороди розіграли у бігу на 1500 м та 3000 м.

Дев’ятий раз чемпіоном України став Віталій Бутрим – у бігові на 400м. Микола Гудим, Заслужений тренер України з легкої атлетики, тренер В. Бутрима, розповідає: «Кожен раз з новою конкуренцією, з новими суперниками, з більш молодими суперниками, які стараються, дуже хочуть перемогти, тактичні схеми придумують. Але Віталій поки що всі схеми розбиває й перемагає, це приємно. Готуємось не тільки з ним, а й з Володимиром Супруном на чемпіонат Європи. Зараз у Володі ще буде старт в Остраві, а потім у Володі та Віталія перевірочний старт  у Стамбулі».

У бігу на 800 м, ще один вихованець Миколи Гудима- Костянтин Ожійов став шостим з кращим особистим рекордом.

Костянтин Ожійов, фіналіст чемпіонату України у бігу на 800 м, каже: «У півфіналі у мене завдання було попасти до фіналу, а у фіналі тренер поставив завдання пробігти 01:52, а я пробіг 01:53. Тому трішки незадоволений. Так як у нас не було змоги тренуватися, бо манеж був на реконструкції, ми тренувалися в педінституті, то я цілком задоволений своїм сезоном».

Переміг на 800 м – вихованець сумського тренера Олексія Пилипея – Євген Гуцол. Першу медаль здобув Ігор Мусієнко у штовханні ядра з новим особистим рекордом. Не вийшла на старт 60м з бар’єрами  учасниця Олімпійських ігор Оксана Шкурат. На 60 м четвертим став Володимир Супрун – поступившись турецькому спортсмену. Втім, він має норматив на чемпіонат Європи.  В естафетному бігові 4х400 м чоловіча команда посіла перше місце.