Фахівців для об’єднаних тергромад почали навчати у Сумському центрі зайнятості


В Сумському обласному центрі зайнятості сьогодні стартувало навчання для безробітних. На замовлення 11 тергромад, 20 сільських і селищних рад опановуватимуть навички безпеки життєдіяльності 60 осіб. Сьогодні розпочались заняття у Сумах, Конотопі, Кролевці, Путивлі та Недригайлові.

Ірина Коваленко приїхала з Недригайлівського району. Близько місяця – стояла у на обліку у районному центрі зайнятості.
«Всі ці пункти, всі ці закони вони повинні додержуватись на організаціях в усіх установах. Це було б цікаво і мені повторити після декількох років навчання», – додає жінка.
«На даний час ці обов’язки покладаються на секретарів сільрад. Цю всю роботу і зараз в сільських радах. це необхідно, бо якщо буде на посаді лише один староста, то я думаю, йому буде важко самому», – додала учасниця навчання Зінаїда Нудьга.
Розпочали із лекції про техніку безпеки праці.
«Ця програма містить в собі питання, які стосуються охорони праці, ми вивчаємо основні закони, їх тлумачення сучасне і їх дію на конкретне угрупування», – розповіла викладач Ольга Василенко.
Сьогодні на навчання приступила група з 15 людей, крім цього в обласному центрі зайнятості планують набрати ще дві групи.
Триватиме навчання 7 днів з близько 10 напрямів життєдіяльності населення.
«Ми говоримо про те, що контролюючих організацій має бути якомога менше, і виробник відповідає за свою послугу, і ті люди, які на місцях, які керують якимись територіями повинні зрозуміти про те, що ті виробники чи надавачі послуг, які знаходяться на їхній території перш за все відповідають за свої послуги, а ми допомагаємо їм зрозуміти,як правильно вони повинні це робити», – повідомив заступник директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Михайло Мацюк.
«Основною метою даних занять з нашого боку є підготовка даних осіб до забезпечення даних осіб до забезпечення публічної охорони та порядку та можливо виявлення кримінальних правопорушень в подальшому протидії спільно з працівниками поліції. Вони будуть підготовлені для роботи з поліціянтами», – додав начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Сумській області Андрій Ющенко.
«Нашим слухачам буде виданий сертифікат, про те, що вони отримали відповідні знання та компетенції для того, щоб як раз ці люди мали можливість надавати або забезпечувати той напрямок життєдіяльності громади, по якому особи навчаються. Ми не говоримо про те, що ми пожежників готуємо. ми готуємо посередників між населенням, органом місцевого самоврядування та безпосередньо пожежниками», – розповіла заступниця директора сумського обласного центру зайнятості Лідія Павлик.
Усі, хто матиме сертифікат, отримуватимуть до кінця року гроші від обласного центру зайнятості. Сума залежатиме від виконаних робіт, але не менше мінімальної зарплати. Потім – ОТГ зобов’язуються працевлаштувати цих фахівців.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь