Держекоінспекція взяла проби води у Пслі біля очисних споруд КП “Міськводоканал”

Сьогодні спеціалісти Державної екологічної інспекції Сумської області взяли проби води у Пслі. Забори робили у чотирьох точках: у тому числі біля труби, звідки комунальне підприємство «Міськводоканал» скидає воду у річку Псел.

За словами головного спеціаліста Державної екоінспекції в Сумській області Тетяна Циндренко, результати лабораторних досліджень водибудуть відомі через п’ять робочих днів.

«Скид, у них чомусь тут дві труби. З тієї, і з тієї відібрали. І вплив на водойму цієї води відберемо вище скиду й річку Псел нижче скиду. Відібрали на показники такі як сухий залишок, амоній, нітрити, нітрати, ХСК, БСК, хлориди, сульфати, фосфати розчинені й кислі», – говорить Тетяна Циндренко.

Нагадаємо, вчора ми розповідали про те, що 16 вересня у соцмережі з’явилось відео сумчанина Олександра Шкуропата. Він зафільмував річку поблизу сумських очисних споруд. На його думку, на поверхні були каналізаційні стоки.

Головний інженер водоканалу Йосип Тисівський вчора зазначив, що то був донний мул, який піднявся. Однією з причин такого явища назвав відсутність паводків.

У регіональному офісі водних ресурсів Сумщини вірогідною причиною появи донного мулу на поверхні річки Псел називають порушення роботи очисних споруд. Про це нам сказала заступниця начальника офісу Олена Вакарчук.

«На поверхні Псла ми бачимо виніс активного мулу з очисних споруд «Водоканалу». Це, вірогідно, порушення у роботі технології очищення стічних вод на «Водоканалі». Не спрацював аеротенків, нестача,  вірогідно, об’єму стоку, який заходить для того, щоб цей мул повністю був спрацьованим.  Це ситуація не поодинока. І викликає обурення, бо повторюється із року в рік. Я сьогодні подивилася в наші інформаційно-спостережливі журнали і побачила, що подібна ситуація була в 2011 році, потім у 2015, тепер у 18-ому. Говорити про те, що цій ситуації сприяла відсутність паводку – це взагалі абсурд. У цьому році в нас пройшов паводок, досить інтенсивний з витратою понад 100 кубів в секунду, вода йшла під час паводку. Все, що можна перенести на певні відстані – перенеслося», – повідомила Олена Вакарчук.

Ми поцікавилися, наскільки небезпечний є донний мул для людей та тварин у сумського еколога – Сергія Шевченка. За його словами, це природне явище, яке може мати негативні наслідки.

«Справа в чому, що в нейробному середовищі дуже гарно зберігаються нейробні бактерії. Це бактерії паразити нашого кишкового тракту, розумієте, тому  для мешканців безпосередньо риби там молюсок, безхребетних там особливо нема, там по кисню йде, а для нас якщо ковтнемо води, є небезпека, що ми проковтнемо збудників хвороб», – говорить він.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь