Дарницький суд розглянув відеозаписи у справі екс-командира Харківського “Беркуту” Владислава Лукаша

Дарницький суд Києва розглянув відеозаписи слідчого експерименту у справі колишнього командира Харківського «Беркуту» та екс-заступника начальника Сумського міського відділу поліції Владислава Лукаша. Чоловіка обвинувачують у перевищенні службових обов’язків, перешкоджанню мирним зібранням та діяльності журналістів під час Революції Гідності. Під час засідання слухали потерпілих.

“Потерпілий, в принципі, підтвердив всі обставини, які зазначав раніше, підтвердив сам факт побиття його з боку працівників правоохоронних органів, надав пояснення, що на його думку, працівники міліції не могли здійснювати натиск не організовано, тобто без належної команди командира. Таким чином, я задоволений його показаннями” – Валерій Смирнов, прокурор Генеральної прокуратури України.

Частіше всього, ті особи, які отримали тілесні ушкодження не можуть описати ані правоохоронців, які були, ані до якого підрозділу належали. Тобто відповідальність у нас, судячи з того, як проходить процес – це лише за те, що мій підзахисний належав до працівника правоохоронного органу” – Наталія Вознюк, Адвокат Владислава Лукаша.

Суд призначив дев’ять засідань, наступне сьомого лютого. Тоді продовжать слухати потерпілих.

 “По голові били, ну я відлежувалася вдома. Я боялася іти до лікарів. – Хто саме вас бив?  Беркут. Беркут. Там були і в рябій одежі, були і в темній, я помалу бігла. Мало пам’ятаю, лише що вдарили по голові і що рука чорна була” – розказала Людмила Драчук, потерпіла. 

 Владислава Лукаша звинувачують загалом за 6-тьма статтями. Розглядають два епізоди – події першого грудня 2013-го року та 18 лютого 2014-го. Якщо вину Владислава Лукаша доведуть йому загрожує до 10-ти років позбавлення волі.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь