2 квітня у Сумах не стартує програма «Обери лікаря»

Державна програма по обранню свого лікаря 2 квітня у Сумах не розпочнеться. Медичні заклади міста ще не готові підписувати декларації з пацієнтами. Досі триває процес створення двох міських Центрів первинної медико-санітарної допомоги і надання їм статусу комунальних неприбуткових підприємств. Це вимога Мінохорониздоровя до лікувальних закладів, які бажають отримувати державне фінансування на надання медичної допомоги.

Олена Чумаченко – в.о.начальника відділу охорони здоров`я Сумської міськради

На лікувальних закладах будуть розміщені інформаційні матеріали с приводу того, з якого числа розпочнеться укладення декларацій саме в цьому закладі або саме в цьому відділенні. Ми розпочнемо укладання декларацій після того, як будуть уже створені заклади, відповідно з якими будуть укладаться декларації і між лікарем і пацієнтом, і між закладом і національною службою здоров’я. В деяких закладах і структурних підрозділах закладів почнеться підписання угод вже в квітні, в другій половині квітня. Це центр первинної медико-санітарної допомоги №3, бо він самий перший буде перетворений в комунальне неприбуткове підприємство. Інші заклади, які будуть долучатися до цього закладу або до закладу первинної медико-санітарної допомоги №2, який створюється на базі 2 поліклініки – ці будуть доєднуватися до процедури підписання договорів трошки згодом. Це буде орієнтовно червень місяць.

Декларації мають заповнюватися тільки в електронному вигляді. Для комп’ютеризації кабінетів терапевтів, педіатрів і сімейних лікарів Сум потрібно 15 мільйонів гривень. Питання про виділення цих коштів з міського бюджету розглядатимуть на найближчій сесії міськради у квітні. Але на повну компютеризацію у лікувальних закладах чекати не будуть.

Олена Чумаченко – в.о.начальника відділу охорони здоров`я Сумської міськради

Буде визначено комп’ютерна техніка, уповноважені особи, які будуть проводити цю реєстрацію. Щоб внести дані, не обов’язково це має робити особисто лікар. Особисто лікар перевірить дані свої персональні, пацієнт – свої, і поставлять свої підписи. А хто це буде робити технічно, це визначить головний лікар закладу.

З 2 квітня пацієнтам пропонують визначитися з лікарем і повідомити йому про свій вибір. А декларацію можна буде підписати, як тільки лікувальний заклад отримає на це дозвіл.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь